شهریور 28, 1399 12:58 Asia/Tehran [Updated: شهریور 28, 1399 13:09 Asia/Tehran]
  • قالیباف: خیانت‌کاران به آرمان فلسطین، در تمام جنایت‌های صهیونیستها شریک هستند

رئیس مجلس شورای اسلامی در توییتی اعلام کرد خیانتکارات به آرمان فلسطین در تمام جنایات صهیونیست‌ها شریک هستند

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، محمدباقر قالیباف در این توییت در واکنش به توافق سازش برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی تاکید کرد هیچ راه حلی بدون مشارکت مردم فلسطین وجود نخواهد داشت.

قالیباف روز 15 سپتامبر را که بحرین و امارات در کاخ سفید توافق صلح با اسرائیل امضا کردند، «یوم النکبه ثانی» نامید و نوشت: خیانتکاران به آرمان فلسطین در تمام جنایات صهیونیست‌ها شریک هستند؛ دست ظالم را با اشتیاق می‌بوسند و بر صورت مظلوم چنگ می‌زنند.

رییس مجلس شورای اسلامی ایران روز گذشته نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد آنچه در منطقه و در نمایش‌های تلویزیونی و انتخاباتی در حال وقوع است، برای مردم جهان علی‌الخصوص امت اسلامی، جوانان عرب و مردم مظلوم فلسطین تازگی ندارد؛ بسیاری از دولت‌های منطقه سال‌هاست که دست‌های به خون آغشته ظالم صهیونیست ها را با اشتیاق فراوان می‌بوسند و بر صورت‌های رنجور و داغدیده مردم مظلوم فلسطین چنگ می‌زنند.

بحرین و امارات سه شنبه گذشته در کاخ سفید با حضور دونالد ترامپ و بنیامین نتانیاهو، توافق صلح موسوم به آبراهام را با رژیم صهیونیستی امضا کردند. مطابق این توافق، بحرین و امارات روابط رسمی دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی برقرار کردند. این توافق با اعتراض های گسترده ای در سطح منطقه غرب آسیا و حتی در برخی کشورهای جهان مواجه شد.//114

بیشتر بخوانید:

امضای توافق سازش در کاخ سفید؛ تظاهرات در فلسطین و چند کشور دیگر علیه توافق

تفاوت‌های توافق آبراهام با کمپ دیوید و وادی عربه

توافق سازش؛ چرا ذَنبٌ لا یُغفَر؟

کلیدواژه

کامنت