شهریور 29, 1399 20:04 Asia/Tehran [Updated: شهریور 29, 1399 20:34 Asia/Tehran]
  • خرازی: ایران به هرگونه تجاوز آمریکا پاسخ قاطع می‌دهد

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: ایران براساس ماده 51 منشور سازمان ملل متحد درباره حق ذاتی دفاع از خود مجاز است و بی‌درنگ پاسخی قاطع به هرگونه اقدام تجاوزکارانه آمریکا به بهانه بازگشت قطعنامه‌های لغو شده را در قطعنامه 2231 می‌دهد.

به گزارش روز شنبه خبرگزاری ایران پرس، سید کمال خرازی درباره ادعای آمریکا مبنی بر بازگشت تحریم‌های شورای امنیت از جمله تحریم تسلیحاتی ایران گفت: این ادعای آمریکا آن‌قدر بی‌مبنا و بی‌معناست که حتی متحدان نزدیک آمریکا نیز آن را غیرمشروع می‌دانند؛ زیرا با خروج آمریکا از برجام حقی برای آن رژیم در استفاده از بند ماشه در برجام یا قطعنامه 2231 قائل نیستند.

خرازی تصریح کرد: آمریکا که با سیاست یکجانبه‌گرایی خود اهمیتی برای نهادهای بین‌المللی قائل نیست و با زورگویی تلاش دارد سیاست‌های نامعقول خود را بر دیگران تحمیل کند، به منظور اجرای خواست نامشروع خود در تمدید تحریم تسلیحاتی ایران نیازی به تمسک به قطعنامه‌های شورای امنیت ندارد، چنانکه الان هم از طریق تهدید دیگران به تحریم‌های ثانویه قصد دارد جلوی معاملات تسلیحاتی ایران را بگیرد.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در ادامه درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، اظهار کرد: برای ایران فرق ندارد چه کسی در نوامبر انتخاب خواهد شد، برای ما سیاست‌های آمریکا ملاک عمل خواهد بود؛ البته دوره ریاست ترامپ از این جهت مهم بود که ماهیت آمریکا برای جهانیان به خوبی آشکار شد. امروز پوچ بودن شعارهای فریبنده آمریکایی‌ها و استفاده ابزاری آن‌ها از نهادهای بین‌المللی علیه دیگران برای همگان روشن شده است. 113

بیشتر بخوانید:

روحانی: شکست آمریکا در مکانیزم ماشه از پیروزی‌های بزرگ تاریخی ایران است

مکانیسم ماشه غیر قانونی و بی اثر است

مخالفت رئیس جدید شورای امنیت با اقدام آمریکا درخصوص مکانیسم ماشه

کلیدواژه

کامنت