مهر 05, 1399 21:00 Asia/Tehran [Updated: آبان 06, 1399 22:25 Asia/Tehran]
  • تلویزیون اینترنتی «اربعین» افتتاح شد

تهران- ایران پرس: تلویزیون اینترنتی اربعین با شعار «الحسین سفینه النجاه» در استودیوی شبکه «پرس تی وی» افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در آیین افتتاح تلویزیون اینترنتی اربعین، «فهیم دانش» مشاور رئیس سازمان صدا و سیما و مدیر کل امور بین الملل، «مقیسه قائم مقام» معاونت مجازی رسانه ملی، «کیانوش جهانپور» رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت و جمعی از اهالی رسانه حضور داشتند.

فهیم دانش مدیر کل امور بین الملل رسانه ملی در این مراسم گفت: با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا و علاقه عاشقان امام حسین (ع) به زیارت اربعین، تصمیم گرفتیم با همکاری معاونت فضای مجازی رسانه ملی، شبکه اینترنتی اربعین را راه بیاندازیم.

فهیم دانش افزود: این تلویزیون اینترنتی از ساعت 18 تا 24 بر بستر تلوبیون و دیگر شبکه های مجازی رسانه ملی قابل دریافت است.

بر اساس این گزارش، تلویزیون اینترنتی اربعین با طراحی یک کنداکتور جامع 6 تا 10 ساعته در روز، با پوشش تصویری زنده از مسیرهای پیاده روی و ارائه گزارش های خبری از عتبات عالیات فعالیت خود را آغاز کرد.

با راه اندازی شش استودیو در نجف، کربلا و مسیر راهپیمایی و همچنین یک استودیو در تهران، مراسم راهپیمایی اربعین با شکوه هر چه بیشتر و با هدف عمق بخشیدن به آن از طریق تلویزیون اینترنتی اربعین پخش خواهد شد.

همچنین دفاتر نمایندگی سازمان در خارج از کشور، برنامه‌ های تولیدی خود را برای پخش در اختیار این شبکه قرار می دهند.

در این مراسم پیام تصویری «سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و اموزش پزشکی کشور پخش شد.

وزیر بهداشت در این پیام با اشاره به رعایت حداکثری شیوه نامه ‌های بهداشتی در مراسم‌های عزاداری ماه محرم، گفت: امسال همانگونه که محرم متفاوتی را تجربه کردیم، اربعین متفاوتی تجربه می‌کنیم و عاشقان امام حسین(ع) از دور به ایشان سلام خواهند داد.

سعید نمکی افزود: امسال مردم عزیز و شریف و عشاق حضرت اباعبدلله تلاش کردند محرمی متفاوت از سال‌های قبل برگزار کنند. برگزاری این مناسک با خواهش من و همکارانم و وفاق و همدلی همه‌ عزیزان اعم از روحانیت معزز، مداحان اهل بیت و مردم شریف و عزادار بدل شد به یک رعایت تمام عیار شیوه‌نامه‌های بهداشتی که گرچه در بعضی جاها نقض شد اما در اکثر قریب به اتفاق رعایت کردند.

وی افزود: شاید به جرات بتوان گفت که بیشترین رعایت و حمایت را از مقام معظم رهبری در محرمی که گذشت داشتیم. امسال نیز همانگونه که مقام معظم رهبری، رئیس جمهور، مسئولان و علما اشاره کردند و همانطور که از سوی کشور عراق از ما خواسته شد، اربعین متفاوت اجرا خواهد شد.

وزیر بهداشت گفت: عاشقان امام حسین(ع) که پای پیاده در اربعین به زیارت می‌رفتند، امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا از راه دور بر آن بزرگوار سلام خواهند فرستاد و شروع مجموعه اربعین در صدا و سیما به عنوان یک کانال جدید شاید پنجره‌ای باشد برای بازتاب عشق اهل بیت در دل مردم این سرزمین که امیدوارم این حرکت مهم، اساسی و هنرمندانه بتواند در التیام هجران شیعیان این سرزمین موثر باشد.

117

بیشتر بخوانید:

مقام معظم رهبری: از داخل منزل هم می‌شود در اربعین عرض ارادت کرد

تاکید ستاد مرکزی اربعین: حرکت زائران به سمت مرزها ممنوع است

کلیدواژه

کامنت