مهر 28, 1399 17:06 Asia/Tehran [Updated: آذر 12, 1399 15:12 Asia/Tehran]

رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان گفت فرایند صلح افغانستان در دوحه یک فرصت است و مردم این کشور از این فرصت استقبال کرده اند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، عبدالله عبدالله روز دوشنبه در حاشیه دیدار با وزیر نیرو کشورمان در پاسخ به سوال خبرگزاری ایران‌پرس، درباره چشم‌انداز مذاکرات صلح دوحه با نقش‌آفرینی آمریکا، با بیان اینکه مردم افغانستان باید سرنوشت خود را به دست خودشان رقم بزنند اظهار داشت، مذاکرات دوحه یک فرصت است اما موفقیت از آن به اراده دو طرف حاضر در مذاکره بستگی دارد.

رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان افزود، این کشور بر این باور است که صلح باید تحقق پیدا کند، آنچه قابل قبول برای افغانستان بوده، حفظ دستاوردهای مردم است و مالکیت فرایند صلح باید در دست خود افغان‌ها باشد.

عبدالله عبدالله تصریح کرد، گروه‌های افغان با اینکه انعطاف‌پذیری از خود نشان دادند اما طرف دیگر قضیه متاسفانه سطح خشونت‌ها در افغانستان را بالا برده است.

رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان گفت، در این اواخر جنگ ادامه پیدا کرده و خواسته مردم افغانستان این است که با شروع مذاکرات صلح تغییراتی صورت پذیرد.

عبدالله عبدالله با بیان اینکه دو طرف در دوحه درحال مذاکره هستند افزود، جامعه بین‌المللی از این مذاکرات حمایت کرده است و کشورهای منطقه حامی حرکت صلح در افغانستان هستند.

رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان اظهار کرد، تحقق صلح در افغانستان باید بر اساس خواست اکثریت مطلق مردم افغانستان صورت بگیرد و صلح با عزت و پایدار، صلحی است که در آن حقوق همه مردم افغانستان محفوظ باشد./115

بیشتر بخوانید:

همکاری تنها راه پیشرفت در موضوع آب بین ایران و افغانستان

 

 

کلیدواژه

کامنت