آبان 04, 1399 16:16 Asia/Tehran [Updated: آبان 04, 1399 17:24 Asia/Tehran]
  • کدخدایی: ایران نیازی به دخالت در امور داخلی کشورها ندارد

تهران-ایران‌پرس: سخنگوی شورای نگهبان با رد اتهام زنی نسبت به ایران گفت، انتخابات آمریکا موضوعی داخلی است که ایران علاقه و لزومی به دخالت در آن نمی‌بیند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «عباسعلی کدخدایی»، سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر دخالت ایران در انتخابات آمریکا در حساب کاربری‌اش در توییتر نوشت: ایران بارها اعلام کرده در امور داخلی کشورها دخالت نمی‌کند و فراتر اینکه نیازی به این دخالت نمی بیند.

کدخدایی در ادامه افزود: انتخابات آمریکا نیز موضوعی است داخلی که ایران علاقه و لزومی به دخالت در آن نمی بیند. البته ترامپ هم باید بداند دوران دخالت در امور داخلی کشورها به پایان رسیده است!

پیش تر «جان راتکلیف» مدیر اطلاعات ملی آمریکا ، مدعی شده بود که ایران و روسیه به اطلاعات ثبت شده رأی‌دهندگان آمریکایی دسترسی پیدا کرده‌اند و می توانند از این داده‌ها برای انتشار اطلاعاتی که می‌تواند اعتبار انتخابات را زیر سوال ببرد استفاده کنند.

این در حالی است که مسکو و تهران، بارها این ادعاها را  تکذیب کرده‌اند.

آمریکایی‌ها در ماه‌های اخیر، بارها بدون ارائه اسناد ایران، چین و روسیه را به تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا متهم کرده‌اند./115

بیشتر بخوانید:

فرافکنی و اتهام‌زنی واشنگتن درباره دخالت در انتخابات آمریکا

رد اتهام دخالت ایران در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

کلیدواژه

کامنت