آبان 10, 1399 19:56 Asia/Tehran [Updated: آبان 10, 1399 22:06 Asia/Tehran]
  • نامه پنج‌هزار ورزشکار ایرانی به ورزشکاران فرانسوی

ورزشکاران کشورمان خطاب به ورزشکاران فرانسه تاکید کردند، هرگز سخنان سخیف رئیس جمهوری این کشور را به پای بزرگ‌مردان قهرمان و نام‌آور ورزشی نمی‌نویسند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، پنج هزار ورزشکار کشورمان در نامه‌ای با عنوان «تقدیم به ورزشکاران و قهرمانان ورزش فرانسه»، انتشار تصاویر توهین‌آمیز به پیامبر اسلام (ص) در این کشور را محکوم کردند.

در این نامه با اشاره به اینکه ورزشکار زمانی در میان مردمش محبوب می‌شود که فضائل اخلاقی و جوانمردی را در خود به اوج رساند، آمده است: ورزشکاران و قهرمانان ورزشی به عنوان نمادی از اعتقادات و فرهنگ یک کشور و نماینده مردمان آن کشور، همواره باید پرچمدار صلح، نیکی و انسانیت و اخلاق باشند.

ورزشکاران با طرح این سوال که «آیا توهین به مقدسات الهی کاری جز پلیدی و نژادپرستی محسوب می‌شود؟ و آیا حمایت از توهین‌کنندگان در قامت یک انسان اخلاق مدار، می‌گنجند؟» خاطرنشان کردند: توهین‌های مسوولان و سیاستمداران یک ملت می‌تواند چهره آن ملت و مردمان نیک‌نامش را در جهان مخدوش کند.

ورزشکاران ایرانی ابراز امیدواری کردند، همه ورزشکاران به دور از ملیت و تبار و نژاد با روحیه جوانمردی و قهرمانی و با تکیه بر اصل انسانیت و اخلاق‌مداری در محکوم کردن ظلم و روشن کردن واقعیات به وظیفه ورزشکاری خود در قبال مردمانشان عمل کنند.

نشریه فرانسوی «شارلی‌ ابدو» اخیراً بار دیگر اقدام به انتشار کاریکاتورهای موهن درباره پیامبر اسلام (ص) کرده است.

«امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری فرانسه نیز در اظهاراتی دور از عرف دیپلماتیک و مبانی دموکراسی اعلام کرد، فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز ضد پیامبر اسلام (ص) ادامه خواهد داد./115

بیشتر بخوانید:

اذعان وزیر کشور فرانسه به احتمال حملات تروریستی بیشتر

 

کلیدواژه

کامنت