آبان 27, 1399 12:38 Asia/Tehran [Updated: آبان 27, 1399 15:48 Asia/Tehran]

تهران - ایران پرس: فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، آمادگی دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) را برای پذیرش دانشجویان عراقی و همکاری در زمینه انتقال دانش نظامی اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، امیر سرتیپ «علیرضا صباحی‌فرد» فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در دیدار «معن زید ابراهیم علوان» فرمانده پدافند هوایی عراق در تهران با یادآوری آمادگی دو کشور برای گسترش همکاریهای نظامی گفت، با توجه به وجود ظرفیت‌های مناسب انسانی، آموزشی و زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در حوزه‌ی تخصصی علوم پدافند هوایی، پذیرش دانشجوی عراقی در دانشگاه خاتم‌الانبیا(ص) می‌تواند نخستین گام از این همکاریهای نظامی باشد.

سرتیپ صباحی‌فرد با اینکه همکاری با کشورهای همسایه در تأمین امنیت منطقه از راهبردهای ایران است تصریح کرد، با همکاری ایران و عراق، امنیت آسمان منطقه به خوبی تأمین می‌شود.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنین از آمادگی این نیرو برای تجهیز و تقویت سامانه‌های پدافند هوایی عراق خبر داد و گفت، ایران می‌تواند شبکه‌ یکپارچه پدافند هوایی مشترک با عراق داشته باشد و در جهت تقویت شبکه‌ راداری به این کشور کمک کند.

فرمانده پدافند هوایی عراق نیز گفت، عراق از همکاری و تعاملات نظامی با ایران در تأمین امنیت هوایی استقبال می کند و گسترش همکاری‌های فنی، اطلاعاتی و عملیاتی بیشتر با جمهوری اسلامی ایران را خواستار است.

112

بیشتر بخوانید: 

دیدار فرماندهان هوانیروز ارتش ایران و عراق

شمخانی: حمایت از اراده و امنیت مردم عراق سیاست پایدار ایران است

سرلشکر باقری: تهران نیازهای دفاعی بغداد را تأمین می‌کند

کلیدواژه

کامنت