آبان 27, 1399 15:35 Asia/Tehran [Updated: آبان 27, 1399 16:12 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: فرمانده نیروی هوایی عراق که به همراه هیئت نظامی این کشور در تهران به سر می‌برد با فرمانده نیروی هوایی ایران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در ادامه دیدارهای هیئت عالی‌رتبه نظامی عراق با همتایان خود در کشورمان، سرلشکر خلبان «شهاب جاهد علی» فرمانده نیروی هوایی عراق با امیر خلبان «عزیز نصیرزاده»، فرمانده نیروی هوایی ارتش در ستاد فرماندهی این نیرو دیدار و در خصوص زمینه‌های همکاری دوجانبه و هم‌افزایی منطقه‌ای گفتگو کردند.

در این دیدار طرفین با تاکید بر وجود زمینه‌های همکاری مشترک عملیاتی، فنی، تعمیر و نگهداری سامانه‌های پروازی با سرنشین و بدون سرنشین و آموزش نیروی انسانی بر تعامل سازنده دوسویه تاکید کردند.

همکاری و هم‌افزایی عملیاتی در مبارزه با نیروهای تروریستی تکفیری و سایر نیروهای تهدید کننده امنیت پایدار دو کشور از دیگر محورهای مطرح شده در دیدار امیر سرتیپ خلبان نصیرزاده با سرلشکر شهاب جاهد علی فرمانده نیروی هوایی عراق بود. 

هیات نظامی بلند پایه‌ای از عراق به ریاست «جمعه عناد سعدون» وزیر دفاع این کشور روز شنبه به منظور گفت‌و گو و رایزنی با مقامات ایرانی در راستای گسترش مناسبات دفاعی و نظامی وارد تهران شد.

هیئت نظامی عراقی پیش از این با میر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سردار سرلشکر «محمد باقری» رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، «علی شمخانی»، دبیر شورای عالی امنیت ملی، سردار سرتیپ پاسدار «امیرعلی حاجی زاده» فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران و امیر سرتیپ «علیرضا صباحی‌فرد» فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز دیدار و گفت و گو کرده است.//114

بیشتر بخوانید:

دیدار فرماندهان هوانیروز ارتش ایران و عراق

شمخانی: حمایت از اراده و امنیت مردم عراق سیاست پایدار ایران است

امیر حاتمی در دیدار وزیر دفاع عراق: بی‌ثباتی عراق ناشی از دخالت بیگانگان است

 

کلیدواژه

کامنت