آبان 30, 1399 16:14 Asia/Tehran [Updated: آذر 08, 1399 14:59 Asia/Tehran]
  • گل افشانی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)

شهرری- ایران پرس: در روز میلاد با سعادت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) مراسم گل آرایی حرم آن حضرت در شهرری برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، امروز جمعه، چهارم ربیع الثانی سالروز ولادت محدث و مجاهد پارسا حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) است.

 حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) فرزند عبدالله بن علی از نوادگان حضرت امام حسن مجتبی(ع) است که نسبش با چهار واسطه به آن حضرت می رسد.

حضرت عبدالعظیم(ع)که چهارم ربیع الثانی سال 173 هجری قمری چشم به جهان گشودند، از دانشمندان شیعه و از راویان حدیث ائمه معصومین(ع) و از چهره های بارز و محبوب و مورد اعتماد نزد اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و پیروان آنان بود.

توصیف ائمه معصومین (ع) از حضرت عبدالعظيم(ع) نشان دهنده شخصیّت علمی و مورد اعتماد ایشان است؛ حضرت امام هادی(ع) گاهی اشخاصی را که سؤال و مشكلی داشتند راهنمایی می فرمودند كه از حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) بپرسند و او را از دوستان حقیقی خویش شمرده و معرفی می فرمودند.

حضرت عبدالعظیم در زمان امامت امام هادی (ع) به پیشنهاد آن حضرت برای هدایت مردم به ایران مهاجرت کرد و در شهرری در نزدیکی تهران کنونی مسکن گزید.

ایشان در ماه شوال سال 250 هجری قمری، به درجه رفیع شهادت نائل شد.

مرقد مطهر حضرت عبدالعظیم در شهرری است و از زیارتگاه های مهم مسلمانان به شمار می رود.

گفتنی است، برنامه‌های بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در بارگاه ملکوتی آن حضرت با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا بدون حضور جمعیت و زائران برگزار شد.

117

بیشتر بخوانید:

گزارش: ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)

فضیلت زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در کلام رهبر معظم انقلاب

کلیدواژه

کامنت