آذر 01, 1399 22:00 Asia/Tehran [Updated: آذر 01, 1399 22:08 Asia/Tehran]
  • پیام تقدیر و درخواست سازمان انتقال خون ایران از هموطنان

تهران- ایران پرس: سازمان انتقال خون با انتشار پیامی ضمن تقدیر از همراهی مردم در راستای تامین ذخایر خون کشور، از مردم خواست تا پایان بحران شیوع ویروس کرونا حضور مسئولانه و تدریجی خود در این زمینه را ادامه دهند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، متن این پیام به شرح زیر است:

سازمان انتقال خون ایران از اهداکنندگان خون که سرمایه اصلی این سازمان هستند به دلیل اقبال گسترده به پیام های سازمان و حضور در مراکز اهدای خون متواضعانه سپاسگزار است.

با هدف تامین ذخایر خون و میزبانی شایسته از اهداکنندگان در روزهای آتی توضیحات و درخواست های ذیل را اعلام می داریم:

1- بیماری کووید- 19 تشابهی با زلزله، سیل و یا دیگر حوادث ندارد. این سازمان چشم امید به استمرار همراهی خالصانه مردم تا پایان بحران کرونا دارد.

2- ما ملزم و متعهد به رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی هستیم. حفظ سلامت اهداکنندگان خون در اولویت است. فاصله‌گذاری فیزیکی با افزایش فاصله بین تخت‌های اهدای خون و در نتیجه استقرار تعداد کمتر تخت‌ها از سرعت پذیرش داوطلبان می‌کاهد و فرآیند اهدای خون با صرف زمانی بیشتر انجام می شود.

3- عمر نگهداری خون و عمده ی فرآورده‌های آن از سه روز تا 35 روز است. این فرآورده های حیات بخش قابلیت ذخیره شدن طولانی در یخچال های سازمان انتقال خون را ندارد و بهترین جایگاه ذخیره آن در رگ های ملت ایران است. از این رو تامین خون در این روزها مستلزم حضور آگاهانه، به دور از هیجان، مستمر و پایدار مردم است.

4- روابط عمومی سازمان از کلیه داوطلبین اهدای خون تقاضامند است که با مراجعه به وب سایت نوبت دهی اینترنتی اهدای خون به آدرس nobatdehi.ibto.ir ضمن اخذ نوبت و استفاده از این ظرفیت که به منظور جلوگیری از تجمع و ازدحام و با هدف تکریم و رفاه حال داوطلبین اهدای خون در نظر گرفته شده است مراکز اهدای خون را در رعایت بهتر دستورالعمل ها و مدیریت حضور اهداکنندگان یاری دهند.

5- یادآور می گردد فراخوان دعوت از اهداكنندگان خون همچون گذشته از طريق ارسال پيامك، تماس تلفني و يا با درج و پخش پيام از رسانه هاي رسمي و معتبر همچون صدا و سيما و خبرگزارى های برخط و مکتوب و با ذكر و درج عناوین «سخنگوی سازمان انتقال خون ایران» و «روابط عمومى سازمان انتقال خون ایران» انجام مي شود

لذا از کلیه رسانه ها خواهشمندیم که از پیام های رسمی این سازمان به عنوان مرجع در اطلاع رسانی ها استفاده کرده و از تحلیل هرآنچه در فضای مجازی شکل می گیرد و لزوماً مورد تایید و همسو با نیازهای سازمان به خون و فرآورده های مورد نیاز بیماران نیست اجتناب کنند.

6- روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران همچنین مراتب تقدیر و تشکر مدیرعامل سازمان از تلاش کارکنان در این ایام که فراتر از وظایف سازمانی و با حضور در شیفت های پیاپی کاری بیش از ساعات موظفی با منشی ایثارگرانه، صبری دوچندان و رویی گشاده خدمتگزار مردم بوده اند را اعلام می دارد.

7- در پایان یادآور می شویم که این سازمان پس از انجام ساز و کارهای اداری و قانونی در خصوص تامین نیروی انسانی کافی و کیفی اعم از نیروهای داوطلب آموزش دیده، برنامه مدون استقرار مراکز موقت اهدای خون را در دست اجرا دارد و چنانچه در هفته های آتی با شرایط دشوارتر به دلیل شیوع ویروس کرونا، افزایش سرمای هوا و آغاز بارندگی ها مواجه گردد با اجرای این برنامه بیش از پیش در دسترس داوطلبان گرامی اهدای خون خواهد بود.

117

بیشتر بخوانید:

پویش اهدای خون به نیت «یک شهید دفاع مقدس» در استان تهران

رتبه نخست ایران در زمینه اهدای خون داوطلبانه

مدیرعامل سازمان انتقال خون: بهبود یافتگان کرونا پلاسمای خون خود را اهدا کنند

کلیدواژه

کامنت