آذر 18, 1399 11:20 Asia/Tehran [Updated: اسفند 17, 1399 14:12 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: وزیر نیرو در باره وقوع سیل در برخی نقاط کشور تصریح کرد: تغییر اقلیم دیگر یک نظریه نیست و پدیده ای است که در جهان شناخته شده و باید برای آن آماده باشیم.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، رضا اردکانیان امروز در آیین بهره برداری از طرح های صنعت آب و برق در استان‌های تهران، ایلام و گلستان که به طور زنده از ایران پرس پخش شد؛ با اشاره به وقوع سیل در کشور گفت: با توجه به تغییرات اقلیمی و پدیده های حدی، دوره های خشکسالی و ترسالی دیگر یک پدیده غیرمترقبه نیست و باید همواره برای آن آماده باشیم.

۱۷ طرح صنعت آب و برق با اعتبار ۵۶۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در استان‌های تهران، ایلام و گلستان امروز سه شنبه با حضور «رضا اردکانیان» وزیر نیرو افتتاح شد.

آب‌رسانی به ۴۳ روستا، تنها پروژه آماده افتتاح در استان تهران است که جمعیتی افزون بر ۱۴ هزار خانوار را از نعمت آب شرب پایدار برخوردار می‌کند.

طرح های افتتاح شده گلستان شامل مولد مقیاس‌کوچک ۲۵ مگاواتی (سمند صنعت رستاک)، اصلاح و بهینه‌سازی ۲۸ پروژه توزیع برق، پست ساده فوق توزیع «بدراق ملا»، افزایش ظرفیت پست انتقال گرگان، افزایش ظرفیت پست گنبد۲، توسعه کلیدخانه ۲۰ کیلوولت پست‌های «عطاآلاد»، کلاله، گرگان۴و کردکوی، پروژه‌های اصلاح و بهینه‌سازی ایستگاه‌ها و خطوط و آب‌رسانی به ۳۹ شهر و روستا است.

همچنین در استان ایلام نیز طرح های پست ۲۳۰.۲۰ کیلوولت «مورموری» و اتصالات ۲۳۰ کیلوولت آن، خط ۶۳ کیلوولت «سرآبله- لومار»، توسعه کلیدخانه پست ۱۳۲.۲۰ کیلوولت دهلران ۲، فاز نخست نیروگاه مقیاس‌کوچک ایلام به ظرفیت ۲.۵ مگاوات، توسعه و بهینه‌سازی پست ۲۳۰.۶۳ کیلوولت ایلام و آب‌رسانی به هشت روستا به بهره‌برداری رسید.

این طرح ها با هدف کمک به کمبود تولید شبکه سراسری، جلوگیری از اعمال خاموشی، افزایش پایداری شبکه و تامین برق مستمر، افزایش پایداری شبکه انتقال، کمک به تامین نیاز مصرف انرژی مشترکان، افزایش قابلیت اطمینان شبکه، افزایش قابلیت اطمینان پست‌های تغذیه شونده از باس بار‌های ۶۳ کیلوولت و جلوگیری از خاموشی مشترکان، جبران خسارت سیل و تامین آب شرب بهداشتی، افتتاح شد.112

بیشتر بخوانید:

آغاز مراسم بهره برداری از طرح‌های وزارت نیرو با حضور رئیس جمهور

بهره‌برداری از 14 طرح صنعت برق در استان یزد با حضور اردکانیان

اردکانیان: آب و برق در سال جهش تولید نقش همپیمایی دارد

کلیدواژه