آذر 23, 1399 13:05 Asia/Tehran [Updated: شهریور 12, 1401 14:32 Asia/Tehran]
  • نشان نصر چیست؟

نشان نصر یکی از نشان‌های افتخار در جمهوری اسلامی ایران است که به پاس خدمات و پشتیبانی به نیروهای مؤثر در خدمات رزمی، فعالیت‌های پشتیبانی، ایثارگران و جانبازان تعلق می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سرلشکر سید یحیی رحیم‌صفوی فرمانده کل پیشین سپاه و دستیاری رهبرمعظم انقلاب، سردار سرتیپ جواد عظیمی‌فر معاون مهندسی رزمی و پدافند غیرعامل نیروی زمینی سپاه و امیر سرتیپ حسن شاه‌صفی فرمانده پیشین نیروی هوایی ارتش تاکنون این نشان را دریافت کرده اند.

حسن روحانی، رئیس جمهوری کشورمان نیز در خرداد سال 1379 و به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر به دلیل مسئولیت ستاد پشتيباني‌ جنگ‌ از سوی مقام معظم رهبری، شایسته دریافت نشان درجه یک نصر شناخته شد و همراه با 18 نفر دیگر از چهره های نظامی آن را دریافت کرد. 

امروز نیز سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح به همراه چند تن از فرماندهان نظامی با حضور در منزل دانشمند شهید دکتر محسن فخری زاده نشان درجه یک نصر را که از سوی فرمانده معظم کل قوا به شهید دکتر فخری زاده اهدا شده بود، به خانواده شهید تقدیم کرد.

بیشتر بخوانید:

اعطای نشان درجه یک نصر به شهید محسن فخری زاده

 

کلیدواژه