دی 24, 1399 03:49 Asia/Tehran [Updated: اسفند 06, 1399 13:08 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: وزیر دفاع گفت: دشمنان، اشتباه محاسبه‌ای نکنند و بدانند اگر تعدی کنند، با پاسخ کوبنده نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهند بود.

امیر سرتیپ «امیر حاتمی» در حاشیه مراسم چهلمین روز شهادت «محسن فخری زاده» دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ای کشور در دانشگاه شهید بهشتی در پاشخ به سوال خبرنگار ایران پرس مبنی بر  پیام رزمایش موشکی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در دریای عمان گفت: برای دفاع از امنیت ایران و منطقه که یک موضوع به هم پیوسته است، آماده ایم و در مقابل هرگونه تهدیدی با قاطعیت ایستادگی می‌کنیم.

امیر حاتمی گفت: یک پیام هم به دشمنان جمهوری اسلامی ایران می‌دهیم که متوجه باشند، اشتباه محاسبه‌ای نکنند و بدانند اگر تعدی و اشتباه کنند، با پاسخ کوبنده نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهند بود.

وی افزود: قوه قضاییه پیگیری مباحث حقوقی ترور شهید فخری زاده است و تا جایی که اطلاع دارم توسط دادستان در حال پیگیری است.

وزیر دفاع همچنین خاطرنشان کرد دشمن نمی‌تواند علم را ترور کند، جانشین شهید محسن فخری‌زاده انتخاب شده است و کار‌ها با قدرت انجام می‌شود.

امیر حاتمی، شهید سلیمانی را به عنوان بزرگترین قهرمان مبارزه با تروریسم خوانده و تصریح کرد همه آن‌هایی که مختصر انصافی داشته باشند حتماً تأیید می‌کنند و هر کسی که به صحنه عراق و سوریه نگاه کند، متوجه می‌شود که این‌ها نیامده بودند شکست بخورند و بروند؛ ۹۰ درصد سوریه و بخش بزرگی از عراق را جانی‌ها در اختیار گرفته بودند. کسی که با آن‌ها مقابله کرده و عنصر اصلی شکست آن‌ها بوده را شهید می‌کنند و با وقاحت می‌گویند که به عنوان تروریست شهید سلیمانی را مورد هدف قرار دادیم.

وزیر دفاع افزود: در وزارت دفاع دفتر یابودی برای شهید سلیمانی گذاشتیم و نمایندگان ۳۶ کشور متن‌های بسیار فاخری را نوشتند.

امیر حاتمی در بخش دیگری از سخنان خود گفت صدام می‌خواست دو هفته‌ای تهران و انقلاب اسلامی را تمام کند، اما او الان کجاست و ملت ما کجاست؟ منافقانی که ۱۷ هزار نفر را شهید کردند در زباله دان تاریخ هستند و ملت ما سربلند و عزیز است.

وی تصریح کرد روزی که تحریم کردند هدفگذاری شان این بود که ۳ ماهه همه چیز تمام است و به اروپایی‌ها پیغام دادند این‌ها تسلیم می‌شوند، اما حالا ترامپ و دست اندرکاران او به عنوان مجموعه منحرف دارند می‌روند و این هم در تاریخ خواهد ماند که این ملت تسلیم نمی‌شود ولو اینکه سختی‌های متعددی تحمیل شود. // 114

 

کلیدواژه