دی 24, 1399 13:11 Asia/Tehran [Updated: دی 24, 1399 13:16 Asia/Tehran]

تهران- ایران‌پرس: رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت، ادعای وزیر خارجه آمریکا مبنی بر اینکه القاعده در ایران پایگاه دارد، جنگ روانی است و ایران نگران چنین اظهارنظرهایی نیست.

«محمود واعظی» در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به سوال خبرگزاری ایران‌پرس افزود، چنین اظهار نظرها و ادعاهایی از طرف «مایک پمپئو» در ایامی که هم پایان دولت فعلی آمریکا و هم پایان عمر سیاسی دولت «دونالد ترامپ» بوده، طبیعی است و ایران مطمئن است که چنین ادعاهایی خریداری ندارد و مخاطب توجهی به آن نخواهد کرد.

رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت، سیاست‌های غلط چهار سال اخیر دولت ترامپ با اتفاقاتی که در دو هفته اخیر در آمریکا روی داد، بیش از پیش خود را نشان داده است.

محمود واعظی اظهار داشت: با فضاحتی که دولت ترامپ به بار آورده، طبیعی است که آقای پمپئو به چنین اتهام‌زنی و اظهارنظرهایی روی بیاورد.

اتمام ‌حجت ایران با کره‌جنوبی درباره پول‌های مسدودی 

وی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز امیدواری کرد، تا یک ماه آینده، تکلیف پول‌های مسدود شده در کره‌جنوبی مشخص شود.

رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت، با فشارهایی که بانک مرکزی و وزارت خارجه ایران به طرف کره‌جنوبی وارد کرد، معاون وزارت خارجه کره‌جنوبی برای ارائه گزارشی به ایران آمد.

واعظی افزود، در سفر اخیر معاون وزارت خارجه کره‌جنوبی به ایران، مقامات مربوط در وزارت خارجه و بانک مرکزی، رفتار جدی و محکمی داشتند و با طرف کره‌جنوبی درخصوص آزادسازی پول‌های مسدود شده در کره‌جنوبی، اتمام حجت شده است.

وی تصریح کرد، ایران امیدوار است تا یک ماه آینده پول‌های مسدود شده ایران در کره‌جنوبی و همچمنین در سایر کشورها تعیین تکلیف شود.

117

کلیدواژه