دی 26, 1399 17:12 Asia/Tehran [Updated: دی 26, 1399 17:50 Asia/Tehran]
  • سردار حاجی زاده: با به کارگیری نسل جدید موشک‌ها و پهپادهای تهاجمی، توانمندی جدیدی ایجاد شده است. 

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با ترکیب قابلیت‌های جدید موشکی و عملیات پهپادی و استفاده از فناوری هوش مصنوعی، توانمندی جدیدی در نیروی هوافضای سپاه متولد شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردار سرتیپ پاسدار «امیرعلی حاجی‌زاده»، فرمانده نیروی هوافضای سپاه انقلاب اسلامی در حاشیه برگزاری مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۵، از این مرحله به عنوان عملیات شبیه‌سازی تهاجم به نقاط قوت و ارکان دفاعی دشمن نام برد و افزود: در مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۵ عملیاتی ترکیبی با بهره گیری از  پهپادها و موشک‌ها انجام شد.

سردار حاجی‌زاده گفت: در این مرحله از رزمایش ابتدا با سامانه‌های  پهپادی به بخش دفاعی و پدافندی پایگاه دشمن فرضی حمله شد و لحظاتی بعد موشک‌های شلیک شده بخش‌های مختلف دشمن را منهدم کردند.

سردار حاجی‌زاده تاکتیک‌های به کارگیری شده در رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۵ را حاصل تجربیات، عملیات‌ها و رزمایش‌های سال‌های گذشته توصیف و تصریح کرد: با به کارگیری نسل جدید موشک‌ها و پهپادهای تهاجمی، توانمندی جدیدی ایجاد شده است. 

مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۵ با اجرای عملیات ترکیبی موشکی و پهپادی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه عمومی کویر مرکزی ایران برگزار شد.//

بیشتر بخوانید:

سردار سلامی: پیام رزمایش پیامبر اعظم (ص) 15، اقتدار دفاعی جمهوری اسلامی ایران است

برگزاری مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۵ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

کلیدواژه