دی 29, 1399 14:21 Asia/Tehran [Updated: اسفند 15, 1399 21:22 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رییس ستادکل نیروهای مسلح ایران گفت: پرواز دو فروند هواپیماهای بی۵۲ از آمریکا در منطقه و بازگشت آنها ارزش عملیاتی قابل توجهی ندارد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سرلشکر «محمد باقری» رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران روز دوشنبه درباره تحرکات اخیر آمریکا در منطقه در جمع خبرنگاران افزود: در یک ماه اخیر ناو هواپیمابر و ناو بالگرد بر آمریکا و همچنین ناو زیرسطحی جورجیا از منطقه خلیج‌فارس خارج شده و در شعاع بیش از یکهزار کیلومتری از سواحل ایران قرار گرفته‌اند.

سرلشکر باقری تصریح کرد: مجموعه اقدامات دشمن که آن را نمایش قدرت نام گذشته‌اند نشان دهنده این است که نسبت به قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران دچار ترس و واهمه هستند.  

رییس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: نیروهای مسلح ایران با علم به اینکه دشمن با توجه به آمادگی نیروهای مسلح ایران قادر به انجام کاری نیست، برای پاسخ به همه این تهدیدات کاملاً آماده است و نیروهای ما در اوج آمادگی به سر می‌برند.  

وی با اشاره به رزمایش‌های اخیر نیروهای مسلح گفت: در 20 روز گذشته بیش از 10 مورد رزمایش عملیاتی در زمین، دریا، پدافند، حوزه پهپادی و همچنین موشکی داشتیم و در حوزه زمینی هم رزمایش‌هایی را در روزهای آتی خواهیم داشت که نشان دهنده آمادگی نیروهای مسلح برای دفاع از حریم امنیت و منافع ملی کشورمان بسیار بالا است و این آمادگی همچنان ادامه خواهد داشت.

117

بیشتر بخوانید:

سرلشکر باقری: برای خنثی شدن تحریم‌ها باید در همه زمینه‌ها قوی باشیم

کلیدواژه