بهمن 02, 1399 14:13 Asia/Tehran [Updated: اسفند 10, 1399 14:18 Asia/Tehran]
  • آخرین آمار مبتلایان به کرونا در کشور، درگذشت 93 بیمار در شبانه روز گذشته

تهران- ایران پرس: سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت 93 نفر از بیماران مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به 57 هزار و 150 نفر رسیده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سیما سادات لاری» روز پنج شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشورگفت: از دیروز تا امروز ۲ بهمن ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۲۰۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۶۷۷ نفر از آنها بستری شدند.

سیما لاری افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۳۵۴ هزار و ۵۲۰ نفر رسید.

وی گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۷ هزار و ۱۵۰ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۱۴۴ هزار و ۵۴۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

بر اساس اعلام لاری، ۴۱۶۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. وی گفت: تاکنون ۸ میلیون و ۷۴۳ هزار و ۹۵۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، بر اساس آخرین تحلیل ها، ۱۰ شهر در وضعیت قرمز، ۲۳ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۶۳ شهر در وضعیت زرد و ۲۵۲ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

۱۰ شهر قرمز کشور در استان مازندران و شامل آمل، بابل، تنکابن، جویبار، رامسر، ساری، سوادکوه، فریدونکنار، قائمشهر و نکا است.

تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان نیز به بیش از 97 میلیون نفر رسیده است که از این تعداد دست‌کم دو میلیون نفر جان خود را از دست دادند و حدود 70 میلیون نفر هم بهبود یافته‌اند.

آمریکا با حدود 25 میلیون مبتلا به ویروس کرونا و دست‌کم 415 هزار قربانی، همچنان بیش‌ترین تعداد مبتلایان و جان‌باختگان در جهان را به خود اختصاص داده است.112

بیشتر بخوانید:

موفقیت آمیز بودن آزمایش‌های انسانی واکسن ایرانی کرونا

آخرین آمار مبتلایان به کرونا در کشور، درگذشت 87 بیمار در شبانه روز گذشته

کلیدواژه