بهمن 05, 1399 14:11 Asia/Tehran [Updated: اسفند 10, 1399 14:18 Asia/Tehran]
  • فوت 89 هم وطن کرونایی در شبانه روز گذشته

تهران- ایران پرس: سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت 89 نفر از بیماران مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به 57 هزار و 383 نفر رسیده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سیما سادات لاری» روز شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور گفت: از دیروز تا امروز ۵ بهمن ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۵ هزار و ۹۴۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۴۳۷ نفر از آنها بستری شدند.

وی افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۳۷۲ هزار و ۹۷۷ نفر رسید.

لاری همچنین گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۸۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۷ هزار و ۳۸۳ نفر رسید و خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۱۶۴ هزار و ۷۹۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: ۴۰۹۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

وی خاطر نشان کرد: تاکنون ۸ میلیون و ۹۰۵ هزار و ۹۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت و بر اساس آخرین تحلیل ها، ۱۸ شهرستان کشور در وضعیت نارنجی، ۱۵۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۷۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

بر اساس آمار،  تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان نیز به بیش از 99 میلیون نفر رسیده است که از این تعداد  بیش از دو میلیون نفر جان خود را از دست دادند و حدود 71 میلیون نفر هم بهبود یافته‌اند.

آمریکا با بیش از 25 میلیون مبتلا به ویروس کرونا و دست‌کم 427 هزار قربانی، همچنان بیش‌ترین تعداد مبتلایان و جان‌باختگان در جهان را به خود اختصاص داده است.

112

بیشتر بخوانید:

رئیسی: واکسیناسیون کرونا در ماه جاری آغاز می‌شود

هشدار «فائو» در مورد بحران امنیت غذایی در جهان با گسترش ویروس کرونا

آمار روزانه فوت بیماران کرونایی به زیر 70 نفر رسید

کلیدواژه