بهمن 09, 1399 11:06 Asia/Tehran [Updated: اسفند 14, 1399 14:41 Asia/Tehran]
  • تأکید ایران و عمان بر تقویت همکاری‌های مالی و بانکی

رئیس کل بانک مرکزی ایران در مسقط گفت، در دیدار با مقامات عمان بر تقویت روابط تجاری و همکاری‌های مالی و بانکی تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «عبدالناصر همتی» رئیس کل بانک مرکزی ایران که در صدر هیئتی از مقامات اقتصادی، تجاری و بهداشتی کشورمان به مسقط پایتخت عمان سفر کرده است، در پایان سفر به این کشور تاکید کرد، همکاری‌های مالی، بانکی و تجاری ایران و عمان در ابعاد مختلف توسعه خواهد یافت.

همتی هدف از این سفر را بازنگری در روابط مالی، بانکی و تجاری دوجانبه و برنامه ریزی برای آینده عنوان کرد و گفت: در طول یکسال گذشته کمک‌های خوبی از سوی بانک مرکزی عمان و وزارت صنعت و تجارت عمان داشته‌ایم که منجر به توسعه راهبردی در روابط دو کشور شده است.

وی افزود، در این سفر با وزیر خارجه و وزیر صنعت و تجارت و سرمایه گذاری و رئیس بانک مرکزی عمان جلسات مختلفی برگزار شد و با توجه به حضور معاونان وزرای صمت و بهداشت و معاون ارزی بانک مرکزی کشورمان، جزئیات و موانع فعالیت‌های مالی و بانکی را بررسی کرده و توافقات خوبی حاصل شده که نتایج آن را در آینده خواهیم دید.

رئیس کل بانک مرکزی کشورمان در پایان با ابراز امیدواری نسبت به توسعه روابط راهبردی دو کشور، گفت، مسئولان کشور عمان در توسعه روابط دو کشور نقش بهتر و مثبت‌تری ایفا خواهند کرد.

118

بیشتر بخوانید: 

دیدار همتی با مقامات عمانی / تاکید بر تقویت روابط اقتصادی و بانکی دو کشور

کلیدواژه