اسفند 05, 1399 16:40 Asia/Tehran [Updated: اسفند 05, 1399 17:22 Asia/Tehran]
  • سردار اشتری: دوران دفاع مقدس الگوی پیشرفت و اقتدار ایران است 

تهران- ایران پرس: فرمانده نیروی انتظامی گفت، دوران دفاع مقدس، یکی از حساس‌ترین دورانی بوده که در تاریح ایران اسلامی بی‌نظیر است. 

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردار سرتیپ حسین اشتري روز سه شنبه در همایش بین‌المللی مطالبات حقوقی-بین‌المللی دفاع مقدس در تهران تصریح کرد، دوران دفاع مقدس دوران باشکوهی بوده و اهمیت پردازش به جنبه‌های مختلف این دوران ضروری است تا نسل کنونی و آینده در جریان دوران حساس دفاع مقدس قرار گیرد.

فرمانده نیروی انتظامی افزود، دوران 8 سال جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق به ایران خسارت‌هایی برجا گذاشت اما دستاوردهای فراوانی داشت که موفقیت‌های امروز ایران اسلامی نتیجه همین ایستادگی، ایثار و شهادت است. 

سردار اشتری خاطرنشان کرد، اقتدار ایران اسلامی و پیشرفت‌ها در بخش‌های مختلف علمی، پزشکی و دیگر حوزه‌ها نتیجه ایستادگی و الگوی‌گیری از ارزش‌های دوران هشت سال دفاع مقدس است.    

فرمانده نیروی انتظامی همچنین با بیان اینکه کشورهای مطرح جهان در 8 سال جنگ تحمیلی از رژیم بعث صدام حمایت کردند، گفت به لطف الهی، رهبری امام خمینی (ره)، ایستادگی و رشادت‌های رزمندگان، ایران اسلامی در این جنگ نابرابر پیروز شد.

وی به نقش گروه‌های ضد انقلاب و تروریستی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران دفاع مقدس و تاکنون نیز اشاره کرد و افزود، پس از پیروزی انقلاب اسلامی گروهک‌های تروریستی با حمایت آمریکا، اسرائیل و برخی کشورهای منطقه، تحرکات تروریستی و اقدامات خرابکارانه را ضد ایران شروع کردند.      

فرمانده نیروی انتظامی خاطرنشان کرد، هدف گروهک‌های ترویستی و ضد انقلاب با حمایت آمریکا، رژیم اسرائیل و برخی کشورهای منطقه ضربه زدن به نظام اسلامی و شورش و آشوب در ایران بود که با هوشیاری مردم، نیروهای نظامی و امنیتی ایران موفق نشدند.// 114

کلیدواژه