اسفند 13, 1399 15:55 Asia/Tehran [Updated: فروردین 29, 1400 16:30 Asia/Tehran]
  • خطیب‌زاده: آمریکایی‌ها به جای اتهام‌ زنی پاسخگوی جنایات خود در یمن باشند

سخنگوی وزارت خارجه گفت: آمریکایی‌ها به جای پاسخگویی به جنایت‌های ۶ ساله خود در یمن، نمی‌توانند در مقام مدعی علیه دیگران اتهامات بی‌اساس مطرح کنند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سعید خطیب‌زاده» روز چهارشنبه در واکنش به اتهام وزیر امور خارجه آمریکا ضد ایران در خصوص تشدید تنش در یمن، افزود: متجاوزان و دشمنان مردم یمن که در طول ۶ سال، مردم بی‌گناه یمن را به خاک و خون کشیده‌اند و منابع و زیرساخت‌های این کشور عظیم را نابود کرده‌اند اکنون می‌دانند در راهبرد نظامی ضدانسانی خود در برابر ملت مقاوم یمن شکست خورده اند و می خواهند با فرافکنی، مسئولیت این جنایت‌ها را از خود سلب و اذهان عمومی را منحرف کنند.  

خطیب زاده با بیان اینکه دولت جدید آمریکا همچنان مواضع غلط دولت پیشین را در اتهام زنی‌های بی‌اساس و نادیده گرفتن واقعیت‌های یمن ادامه می دهد، گفت: ادعای آمریکا برای برقراری صلح در یمن از حد حرف تجاوز نکرده است و فقط به چند مانور سیاسی در این راستا اکتفا کرده‌اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه ایران از ابتدای جنگ یمن همواره تاکید داشته‌ هیچ راه‌حل نظامی برای بحران یمن وجود ندارد، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همچنان از تمام ظرفیت خود برای پیشبرد تلاش‌های سازمان ملل به منظور برقراری صلح در یمن استفاده کرده و از هرگونه تلاشی برای پایان تعرض به ملت یمن حمایت می کند.

«آنتونی بلینکن»، وزیر امور خارجه آمریکا شب گذشته مدعی شد «انصارالله یمن با استفاده از تسلیحات، اطلاعات، آموزش‌ها و حمایت‌های ایران به پیشبرد حملاتی می‌پردازد که اهداف غیرنظامی و زیرساخت‌ها در یمن و عربستان سعودی را تهدید می‌کند.»// 114

بیشتر بخوانید:

ادامه اتهام‌های آمریکا/ ایران باعث تشدید تنش در یمن شد

تعارض در گفتار و عمل/ تحریم دو فرمانده مقاومت یمن از سوی آمریکا

گفتگوی تلفنی گوترش و ظریف؛ تاکید ایران بر پایان دادن به جنگ علیه یمن

کلیدواژه