اسفند 13, 1399 20:05 Asia/Tehran [Updated: تیر 09, 1400 22:02 Asia/Tehran]
  • سرلشکر موسوی: قدرت پهپادی ارتش در فشار حداکثری تحریم‌ها ظهور پیدا کرد

امیر سرلشکر موسوی با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران به نسبت برون داد، کم هزینه‌ترین ارتش در بین همه ارتش‌های جهان است، افزود: در شرایط بسیار سخت تحریمی و فشار حداکثری دشمن، قدرت پهپادی ارتش ظهور و بروز کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، امیر سرلشکر «سیدعبدالرحیم موسوی»، فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران در جشنواره فرهنگی مصباح که صبح روز چهارشنبه در سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد، گفت: ناو بندر مکران و جنگنده بومی کوثر و سامانه‌های راداری و پدافندی و تجهیزات حوزه رزم زمینی، همه در همین تنگ دستی‌ها و فشار تحریم ها به دست آمد.

فرمانده کل ارتش با اشاره به توان کم نظیر پهپادی ارتش، گفت: قدرت پهپادی ارتش در اوج تحریم‍ها ظهور کرد؛ یعنی در شرایط بسیار سخت تحریمی و فشار حداکثری، قدرتی به عنوان قدرت پهپادی ارتش ظهور و بروز کرد؛ که کارشناسان نباید ریشه ظهور این قدرت را در ارقام بودجه دنبال کنند؛ این قدرت ریشه در اراده، استحکام خانواده های کم نظیر ارتش و ریشه در اجرای تدابیر فرمانده معظم کل قوا و معنویت دارد.

امیر موسوی با تاکید بر لزوم توجه مجلس شورای اسلامی در تخصیص بودجه دفاعی کشور، عنوان کرد: انتظار ما از مجلس و دولت محترم این است که برنامه ریزی دقیقی در بودجه ریزی خود برای توان دفاعی کشور داشته باشند، زیرا حراست از دستاوردها و حدود و ثغور و مرزهای کشور، هزاران تجهیزات دفاعی که نیاز به تعمیر و نگهداری و توسعه دارند؛ قطعا نیاز به بودجه و برنامه ریزی مالی دارد و ما در این رابطه از مجلس محترم انتظار داریم تا اعتبارات را دقیق مدنظر قرار دهند.

سرلشکر موسوی با اشاره به رزمایش‌های اخیر ارتش گفت: ارتش جمهوری اسلامی پس از ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح کمتر از ۲۴ ساعت آماده برگزاری رزمایش‌های مختلف شد و طرح‌های خود را به سرعت ارائه کرد و کمتر از ۱۰ روز ۴ رزمایش بزرگ برگزار شد؛ البته ما آماده بودیم که همچنان رزمایش های متعددی را بدون فوت وقت و به طور مستمر برگزار کنیم، اما نیاز نشد.

وی تصریح کرد: البته قدرت دفاعی و بازدارندگی ما ریشه در تدابیر و مدیریت فرماندهی معظم کل قوا و طرح‍های بصیرتی دارد که در ارتش برگزار می شود.

امیر سرلشکر موسوی گفت: ارتش از ویژگی‌های معنویت محوری، مردمی و بصیر بودن برخوردار است و همانگونه که فرمانده معظم کل قوا فرمودند ارتش  با سه ویژگی انضباط، سلسله مراتب و سلامت کارکنان شناخته شده است و به دلیل همین ویژگی‌های ارزشمند می‌توان ارتش را به عنوان یک الگو در جامعه مطرح کرد.

فرمانده کل ارتش خاطرنشان کرد: علاوه بر آنهایی که فکر می کردند با فشار حداکثری می توانند کشور را به زانو درآورند، تعداد زیادی کانال در فضای مجازی مشغول عملیات روانی روی ارتش و خانواده های آنها هستند که مشکلی برای ما ایجاد کنند، اما بنیه معنوی و بصیرت همرزمان ما و خانواده‍های فهیم آن‍ها دشمن را ناکام گذاشته است.//

کلیدواژه