اسفند 14, 1399 09:45 Asia/Tehran [Updated: اسفند 14, 1399 10:02 Asia/Tehran]
  • پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی درگذشت عالم مجاهد قاضی شیخ احمد الزین

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به دبیرکل حزب الله لبنان، درگذشت رئیس هیئت امنای تجمع علمای مسلمین در لبنان را تسلیت گفتند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیروز (چهارشنبه) در پیامی به «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان، درگذشت عالم مجاهد قاضی شیخ «احمد الزین» رئیس هیئت امنای تجمع علمای مسلمین در لبنان را به علمای معزز و بازماندگان و ارادتمندان و شاگردان ایشان تسلیت گفتند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند، دفاع مسئولانه و عالمانه او از نهضت امام خمینی (ره) و از مقاومت علیه جبهه استکبار و صهیونیزم و همراهی با ثبات ایشان با مبارزات ضداستکباری ملت‌های منطقه در طول سالیان طولانی، هیچگاه از خاطره تاریخ مقاومت نخواهد رفت.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند، اینجانب ضمن تسلیت مجدد به مردم لبنان و خصوصاً به همراهان و همرزمان ایشان در تجمع علمای مسلمین لبنان، رحمت و غفران الهی را برای آن مرحوم از خداوند متعال خواستارم.

شیخ «احمد الزین» از علمای اهل سنت لبنان و قاضی سابق شرعی در شهر صیدا و رئیس هیات امنای جمعیت علمای مسلمان لبنان بود.

وی با مواضع ضد صهیونیستی در منطقه شناخته می شد و مقاومت را تنها راه آزادی قدس می دانست و در مسیر مبارزات خود از سوی رژیم صهیونیستی هدف ترور و آزار و اذیت قرار گرفته بود.

شیخ «احمد الزین» روز سه شنبه دارفانی را وداع گفت.

118

بیشتر بخوانید: 

پیام تسلیت ظریف در پی درگذشت علامه شیح احمد الزین

کلیدواژه