اسفند 14, 1399 12:05 Asia/Tehran [Updated: فروردین 21, 1400 14:56 Asia/Tehran]
  • رئیس جمهور: آژانس بین المللی انرژی اتمی جای بازی سیاسی نیست

رئیس جمهور، با اشاره به اقدام سه کشور اروپایی در ارائه قطعنامه ضد ایرانی به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکید کرد سه کشور اروپایی بفهمند آژانس جای بازی سیاسی نیست.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «حسن روحانی» امروز (پنجشنبه) در مراسم بهره برداری از طرح های ملی وزارت کشور با اشاره به اقدام اخیر سه کشور اروپایی عضو برجام در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت، علاقه مند بودیم با آژانس همکاری کنیم و در این دوره همکاری بسیار خوبی را هم با هم داشتیم که در گزارش های آژانس بر آنها تاکید شده است اما به بعضی ها که فکرشان برای حرکتهای درست کار نمی کند و متاسفانه از کشورهای اروپایی هم هستند نصیحت می کنم این کار را نکنند و اجازه ندهند روابط بسیار خوبی و دوستانه  ایران و آژانس تخریب شود.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد، فعالیت های هسته ای ما مثل همیشه صددرصد صلح آمیز است و آژانس نظارت خودش را انجام می دهد و البته اگر این نظارت با دلخواه آژانس فاصله دارد، مقصر آن آمریکا و تحریمهای این کشور علیه ایران است.

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه 3 سال تمام در برابر تخلف‌ها و اقدامات تروریستی دولت قبلی آمریکا، مقاومت و صبر کردیم، گفت، ملت ایران در برابر اقدامات غیرقانونی و تحریم‌های ظالمانه دولت قبلی آمریکا مقاومت و ایستادگی کرد و شما حتی در دوران کرونا هم به وظایف انسانی خود عمل نکردید و دولت قبلی آمریکا بخاطر این رفتار خود باید در تاریخ شرمنده ملت ایران باشد.

روحانی افزود، آمریکا اول باید خسارت به ایران بدهد تا به داخل برجام بیاید؛ چون بیش از 200 میلیارد خسارت مستقیم  زده است.

دکتر روحانی تصریح کرد، آنها که می‌خواهند مسایل را از طریق دیپلماسی حل کنند باید بدانند که راه آن برداشتن تحریم است، آنچه مانع دیپلماسی است، تحریم شماست، وقت را تلف نکنید. اگر وقت تلف شود و فرصت از دست برود، مسئول مستقیم آن آمریکا خواهد بود.

118

بیشتر بخوانید: 

هشدار مکتوب به آژانس بین المللی انرژِی اتمی درباره قطعنامه احتمالی علیه ایران

کلیدواژه