فروردین 07, 1400 23:10 Asia/Tehran [Updated: فروردین 07, 1400 23:32 Asia/Tehran]
  • زالی: تهران در شرایط نارنجی قرار دارد/ شرایط استان تهران در حال تغییر است

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران اعلام کرد تهران، ری و شمیرانات در شرایط نارنجی قرار گرفته‌اند و دو شهرستان ملارد و بهارستان نیز از وضعیت آبی به زرد تغیبر کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «علیرضا زالی» شنبه شب گفت قابل پیش‌بینی بود در تهران با توجه به روند رو به افزایش مراجعین سرپایی، شرایط تغییر کند.

وی افزود معمولاً بعد از افزایش تعداد مراجعین سرپایی و مثبت شدن مراجعین سرپایی از نظر تست پی‌سی‌آر و تست سریع و بالاترین درصد این مثبت شدن‌ها، طبیعتاً باید در انتظار بالا رفتن میزان بستری و مراجعین بخش مراقبت‌های ویژه باشیم که همین اتفاق در تهران رخ داد.

زالی اظهار کرد: البته تصور می‌کنم چیزی که در تهران شاهد آن هستیم از نظر پروفایل زمانی مربوط به آخر اسفند ۹۹ و به خاطر ازدحام‌های شب عید است، اما هنوز آثار سفر را در تهران مشاهده نکرده‌ایم. طبیعتاً آثار تغییرات ناشی از بحث سفرهای درون‌شهری و بین‌شهری را باید تقریباً در انتهای هفته دوم فروردین و بعد از آن شاهد باشیم.

وی تاکید کرد علت این‌که سریع‌تر از موعد شاهد تغییر رنگ تهران هستیم این است که بخش زیادی از مراجعین سرپایی و مراجعین ابتلاء و بستری، از نوع ویروس جهش یافته هستند که از سرعت بالاتری در زمینه تغییر رنگ برخوردار است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران گفت ۲۷۲۸ بیمار تا ۲۴ ساعت اخیر در تهران با تست کرونا بستری شدند که از این تعداد حدود ۹۰۰ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه هستند. بدین ترتیب حدود ۳۲ درصد بستری‌ها در بخش کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه است که عدد نگران‌کننده‌ای است یعنی از هر سه بیمار یک بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه است. // 114

بیشتر بخوانید:

اطلاعیه شماره ۸ کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا/ اعلام ممنوعیت سفر به استان قم

تشدید شیوع کرونا در سایه سفرهای نوروزی

کلیدواژه