فروردین 24, 1400 08:45 Asia/Tehran [Updated: فروردین 26, 1400 15:38 Asia/Tehran]

تهران - ایران پرس: وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : به زودی در شهر مقدس نجف عراق ، مرکز تربیت مربی ایرانی ، عراقی راه اندازی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس ، محمد شریعتمداری پس از پایان سفر به کشور عراق در بدو ورود به تهران، افزود: براساس سند همکاری های ۵ ساله که با دولت عراق منعقد شده است ، مرکز تربیت مربی گردشگری زیارتی با هدف ارتقای سطح پذیرایی از زائران،  راه اندازی می شود.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: البته مقرر شده است مرکز تربیت مربی گردشگری زیارتی  دیگری نیز در استان کربلا راه اندازی شود.
محمد شریعتمداری افزود: در سفر اخیر به کشور عراق، در حوزه های کار و رفاه اجتماعی و بیمه های حمایتی با دولت عراق،  سند ۵ ساله به امضا رسید.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ایران گفت : براساس این سند میان دو کشور ایران و عراق 
تبادل تجربیات در خصوص روابط کار، ایمنی ، حفاظت و استاندارد کار انجام می شود.
محمد شریعتمداری افزود : در این سند ، تبادل تجربیات در حوزه آموزش های فنی حرفه ای نیز پیش بینی شده و مقرر شده است سازمان فنی حرفه ای ایران در استان های نجف و کربلا برای ارتقای سطح استاندارد پذیرایی از گردشگران زیارتی ، مراکز تربیت مربیان ایرانی ، عراقی راه اندازی کند و طرف عراقی از تجربیات مراکز زیارتی ایران  بهره مند شود.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: همچنین در این سند همکاری تاسیس مراکز خیریه  گنجانده شده است و در همین خصوص تبادل تجربیات خواهد شد.
محمد شریعتمداری افزود : در واقع  سند ۵ ساله همکاری های ایران و عراق،  یک نقشه راه همکاری های میان دو کشور خواهد بود.

112

بیشتر بخوانید:

امضای سند همکاری 5 ساله بین ایران و عراق 

کلیدواژه