اردیبهشت 13, 1400 18:16 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 13, 1400 18:23 Asia/Tehran]
  • زالی: ویروس جهش یافته آفریقایی در کمین است

تهران- ایران پرس: فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه ویروس جهش یافته آفریقایی در کمین است، اعلام کرد: نباید اجازه دهیم این ویروس در کشور جولان دهد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «علیرضا زالی» عصر دوشنبه در پنجمین جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران اظهار داشت: ویروس های جهش یافته در هنگام ورود بین 10 تا 15 روز پنهان است و پس از این مدت خود را نشان می دهند.

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در تهران افزود: خیز چهارم بدلیل ورود ویروس انگلیسی در کشور ایجاد شد و ممکن است همین سناریو برای ویروس آفریقایی و هندی تکرار شود که البته ویروس آفریقایی به مراتب مهلک تر از ویروس هندی است.

زالی با اشاره به اینکه در تهران ظرف روزهای آینده انتظار فراز و فرود در آمار شیوع کرونا وجود دارد، گفت: پیش بینی می کنیم تا اواسط هفته آینده این فراز و فرود در آمارها ادامه داشته باشد و بی تردید نوسان در تهران زیاد است.

وی ادامه داد: در حال حاضر در استان تهران هشت هزار و 324 بیمار بستری وجود دارد که از این تعداد  دو هزار و 95 بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در تهران تاکید کرد: درخواست مشخص ما در این شرایط واردات پیوسته و افزایش سرعت واردات واکسن به کشور و استان تهران است تا واکسیناسیون با سرعت بیشتری محقق شود.

117

بیشتر بخوانید:

زالی: ردپای ویروس جهش یافته کرونا در همه استان‌های کشور دیده می‌شود

کلیدواژه