اردیبهشت 17, 1400 00:20 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 17, 1400 00:22 Asia/Tehran]
  • عراقچی: اولویت اصلی در مذاکرات تامین منافع ملت ایران است

معاون سیاسی وزارت امور خارجه و رییس هیات مذاکره کننده ایران با تاکید براینکه امیدواریم بتوانیم در زمان کوتاه‌تری مسایل را به سرانجام برسانیم، گفت: اولویت اول در مذاکرات تامین منافع ملت ایران است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سید "عباس عراقچی" پنجشنبه شب پس از دیدار با "رافائل گروسی" مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفت: از جمعه صبح جلسات کمیسیون مشترک از سر گرفته خواهد شد و این دور چهارم مذاکرات وین است و ما روندی را که در سه دور قبلی شروع کرده ایم را ادامه خواهیم داد.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران افزود: راه طولانی را در پیش داریم و به هیچ وجه نمی شود زمان بندی را برای آن تصور یا پیش بینی کرد و اگر بخواهیم وارد بحث زمان بندی شویم غیرواقع بینانه است.

عراقچی با بیان اینکه اجازه فرسایشی شدن مذاکرات را هم نخواهیم داد و با دقت کار خود را انجام می دهیم، افزود: البته مشکلاتی وجود دارد که بعضا مشکلات جدی است که باید از طریق پیدا کردن راه های مذاکراتی حل و فصل شود.

هیات ایرانی، برای شرکت در دور چهارم مذاکرات برجام، روز پنج شنبه وارد وین پایتخت اتریش شد.

دور جدید نشست کمیسیون مشترک برجام،  قرار است امروز جمعه در وین برگزار شود.

جلسات اخیر کمیسیون مشترک برجام، در راستای احیای توافق هسته‌ای از طریق لغو تحریم های اعمال شده آمریکا در حال برگزاری است.

جمهوری اسلامی ایران تاکید کرده است، شرط بازگشت به  گام های تعلیق شده در  برجام  لغو همه تحریم های ضد ایرانی آمریکا است.125

کلیدواژه