خرداد 19, 1400 17:59 Asia/Tehran [Updated: خرداد 23, 1400 21:06 Asia/Tehran]
  • قالیباف: پیروزی مدافعان حرم در سوریه قابل کتمان نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با مقاومت مدافعان حرم در سوریه پیروزی بزرگی رقم خورد و هیچ کس در دنیا نتوانست منکر شکست آمریکایی‌ها شود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، محمدباقر قالیباف روز چهارشنبه در یادواره چهارمین سالگرد شهادت شهید مدافع امنیت مجلس، شهید تیموری و شهدای مدافع حرم یگان حفاظت سپاه انصار در سخنانی اظهار کرد باید به این باور برسیم که برای موفقیت به خدا تکیه کنیم و خدمتگزار مردم باشیم و لازم نیست که دستمان را مقابل هر کسی دراز کنیم و بی‌شک وعده الهی در این صورت محقق خواهد شد و پیروزی نصیبمان خواهد شد.

وی افزود امنیت موضوعی است که تا از دستمان نرود قدر آن را نمی‌دانیم و درّ گرانبهایی است که ارزش و قدر آن را تا وقتی که کنارمان است نمی‌دانیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که مجاهدت‌های فراوانی برای تامین امنیت صورت گرفته و جان‌های زیادی برای آن نثار شده و عده‌ای حاضرند هر سختی بپذیرند تا این امنیت از دست نرود، افزود: این افراد در زندگی ما اهمیت و جایگاه والایی دارند و اینجاست که جایگاه اهمیت کار مدافعان حرم آن هم در شرایط فعلی مشخص می‌شود و این جلوه نمود پیدا می‌کند که آن‌ها چه توطئه بزرگی را که توسط دشمنان جامعه اسلامی ایجاد شده بود خنثی کردند.

وی با تاکید بر این که مبارزه با داعش و گروه‌های خوارج مسلکی که پول و سرمایه هنگفت در منطقه و کشور‌های اسلامی صرف آن‌ها شد در شرایط فعلی به شدت اهمیت پیدا می‌کند، تصریح کرد: با یک بررسی ستادی درمی‌یابیم جایگاه شهدای مدافع حرمی که در مقابل جریان پیچیده داعش در این مقطع زمان با دست خالی ایستادند چقدر مهم و تأثیرگذار است.

قالیباف تصریح کرد: فاصله بین مظلومیت و موفقیت و عظمت شهید سلیمانی و یارانش کمتر از چند ماه بود. او در اوج مظلومیت و محرومیت و کمبود تجهیزات مبارزه کرد و به دوست و دشمن پاسخ می‌داد، اما چون در مکتب امام تربیت شده بود، خسته نشد و مقام معظم رهبری نیز همین مسیر را ادامه می‌دهند.

رئیس قوه مقننه با انتقاد از بی‌مهری‌ها نسبت به شهید سلیمانی گفت: ویژگی شهید سلیمانی این بود که جز به باور‌ها و اعتقاداتش به چیزی توجه نمی‌کرد و فقط، ولی اش را می‌دید و خدمت به مردمش را. 

وی با اشاره به اینکه بعد از دفاع مقدس عده‌ای تصور می‌کردند که دیگر رزمنده‌ای پیدا نمی‌شود و آن باور‌ها تکرار نخواهد شد، گفت: ما دیدیم که با همان حداقل‌ها و با همان ارزش‌ها با آمریکای تا بن دندان مسلح و رژیم صهیونیستی آدم‌کش و خبیث و با داعش با آن خوی وحشی گری و استکباری مبارزه شده و با تکیه بر مردم و باور‌های خدایی در این مبارزه چه موفقیت‌های مهمی حاصل شد و این نشان داد اگر جبهه حق بر باور‌های خودش ایستادگی کند چه موفقیت‌هایی را به دست می‌آورد.

قالیباف گفت: وقتی به حوادث سوریه نگاه می‌کنیم می‌بینیم که حتی گلوله کلاشنیکف به کاخ بشار اسد نیز رسید و از طرفی فشار داخلی در کشور نیز به حدی بود که عده‌ای می‌گفتند که چرا جوان‌های ما را به آنجا می‌فرستید! اما این وعده الهی است و در قرآن نیز آمده است که برای موفقیت باید امتحان پس داد. شهید سلیمانی و یارانش ایستادند و ناگهان شما دیدید چه عزتی پیدا کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این موفقیت‌ها که پس از این سختی‌ها حاصل شد و در اوج مظلومیت بود را کسی دیگر نتوانست منکر شود و این مجاهدت‌ها و مقاومت‌ها است که ما باید پاس بداریم و ذکر کنیم و وقتی حرف از یاد شهید می‌شود و ما آن را گرامی می‌داریم باید در روزمره زندگی‌مان نیز یادآوری کنیم.

اقای قالیباف ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید تیموری و شهدای مدافع امنیت و حرم گفت: این خانواده دو فرزند دلبند خود را تقدیم انقلاب و اسلام کردند و توفیقی است که در این جمع حاضریم و مجلس، مجلس ذکر نام شهید است و باید به آن اهمیت داد. // 114

کلیدواژه