تیر 05, 1400 10:32 Asia/Tehran [Updated: شهریور 30, 1400 14:34 Asia/Tehran]
  • همراهی دبیرکل سازمان ملل با ناقضان حقوق ملت ایران

تهران- ایران پرس: ستاد حقوق بشر کشورمان، با انتشار پیامی در فضای مجازی گزارش دبیر کل سازمان ملل درباره وضعیت حقوق بشر ایران را همراهی وی با ناقضان حقوق ملت ایران دانست.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس،  ستاد حقوق بشر کشورمان روز شنبه با انتشار پیامی در فضای مجازی به گزارش " آنتونیو گوترش "  دبیر کل سازمان ملل  واکنش نشان داد و نوشت دبیر کل سازمان ملل در گزارش وضعیت حقوق بشر ایران داده‌های غلط را هم تحریف کرده است.

در این پیام آمده است، دبیر کل سازمان ملل با عاملان تحریم های  «غیرقانونی»، «مرگبار» و «آسیب زننده» ناقضان حقوق ملت ایران همراهی می کند.

ستاد حقوق بشر، در این پیام آورده است در این گزارش هیچ اشاره ای به حادثه بسیار مهم ترور دانشمند هسته‌ای ایران شهید محسن فخری‌ زاده که در حال ساخت واکسن کرونا بود- نشده است. 

آنتونیو گوترش،  در چهل و هفتمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل بی آنکه اشاره‌ای به مسئولیت و پاسخ‌ گویی ناقضان حقوق ملت ایران و تحریم‌ کنندگان مردم و همچنین ترور دانشمندان هسته‌ای داشته باشد، تنها با استناد به گزارش‌های معاندین، جمهوری اسلامی ایران را خطاب قرار داده و دستاوردهای حقوق بشری ایران را نیز نادیده گرفته است.

112

 بیشتر بخوانید:

 واکنش ستاد حقوق بشر قوه قضائیه به آزار و ضرب و شتم ایرانیان در خارج از کشور

کلیدواژه