تیر 27, 1400 09:52 Asia/Tehran [Updated: تیر 27, 1400 12:17 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: مراسم بدرقه نخستین گروه ورزشکاران المپیکی کشورمان به المپیک توکیو در فرودگاه امام خميني (ره) تهران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري ايران پرس، اين مراسم كه در جایگاه CIP فرودگاه امام خمینی (ره ) تهران برگزار شد، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، رضا صالحی امیری و كيكاووس سعيدي رئیس و دبير كل کمیته ملی المپیک و تني چند از مسئولان ورزش كشور و روساي فدراسيون هاي ورزشي حضور داشتند ، حمیده عباسعلی و علي پاكدامن ملی پوشان  کاراته و شمشیربازی ايران سوگند نامه ورزشکاران اعزامی ایران به المپیک را قرائت کردند.
در ابتداي اين مراسم، رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ايران در سخناني با اشاره به ورزشكاران اعزامي به المپيك توكيو، گفت: این کاروان کاروان امید ملت و شعار آن "همه برای ایران" است، اين کاروان مصمم است با درخشش در المپيك ، كام مردم ايران را شيرين كند.
در ادامه اين مراسم مسعود سلطانی ‌فر  وزير ورزش و جوانان نيز در سخناني گفت: کاروانی که  گروه اولش اکنون در حال اعزام است، جزو نخبه ترین و زبده ترین ورزشکاران ايران و جهان هستند.
وزير ورزش و جوانان افزود: ورزشکاران ايران مسیر پرمشقت و سختی را پيمودند تا سهمیه المپيك گرفتند و جاي اميدواري است ورزشكاران اعزامي بتوانند نتايج درخشاني كسب كنند.
در اين مراسم برخي از ملي پوشان اعزامي نيز درباره ميزان آمادگي و نتايج احتمالي در بازي هاي المپيك سخناني ايراد كردند.

112

 بیشتر بخوانید:

وزیر ورزش و جوانان: المپیکی های ایران در شرایط خوبی هستند

فراخوان سازمان ملل به آتش‌بس جهانی در زمان برگزاری المپیک 2020 توکیو

آغاز پویش «یک ایران سه قهرمان» در حمایت از سه المپیکی کاراته کشورمان

کلیدواژه