تیر 29, 1400 23:11 Asia/Tehran [Updated: تیر 29, 1400 23:28 Asia/Tehran]
  • برتری پر گل پرسپولیس/ برد سپاهان و استقلال

در هفته 28 لیگ برتر، پرسپولیس مقابل تیم سقوط کرده ماشین‌سازی تبریز با 5 گل به برتری رسید، استقلال و سپاهان هم با یک گل مقابل حریفان خود پیروز شدند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، پرسپولیس سه شنبه شب در تبریز مقابل ماشین‌سازی قرار گرفت و با گل‌های دقیاق 13 و 90 مغانلو، 24 و 51 مهدی عبدی و گل نوراللهی در دقیقه 43 حریف خود را شکست داد و با 61 امتیاز جایگاه نخست خود در جدول را حفظ کرد. 

سپاهان تیم دوم جدول هم با یک گل مقابل پدیده در مشهد برتری رسید و با 59 امتیاز موقعیت خود را در رتبه دوم تثبیت کرد.

استقلال هم در آزادی مقابل شاگردان محمود فکری، سرمربی سابق استقلال و کنونی نفت مسجد سلیمان قرار گرفت و با گل دقیقه سبحان خاقانی به برتری رسید و با 53 امتیاز حضور خود را در رتبه سوم جدول قطعی کرد و سهمیه حضور در جام باشگاه‌های آسیا را نیز به دست آورد. 

در دیگر دیدار حساس امروز نساجی قائمشهر در اصفهان مقابل ذوب آهن قرار گرفت با نتیجه 2-1 به پیوزی رسید و 32 امتیازی شد و بقای خود در لیگ برتر را قطعی کرد. ذوب آهن نیز با 26 امتیاز در رده چهاردهم لیگ باقی ماند تا همچنان یکی از کاندیداهای سقوط باشد.

گل گهر سیرجان هم با یک گل سایپا را شکست داد و با 41 امتیاز در رتبه پنجم جدول قرار گرفت و همچنان شانس کسب سهمیه آسیایی را دارد. سایپا نیز با این باخت 23 امتیازی ماند و در رده 15 جدول دیگر کاندیدای سقوط از لیگ برتر پس از ماشین سازی است. 

تراکتورسازی تبریز هم آلومینیوم را در اراک با نتیجه 3- 1 شکست داد. تراکتور با این پیروزی با 42 امتیاز در رده چهارم جدول قرار گرفت. 

دیدار پیکان و فولاد و صنعت نفت با مس رفسنجان هم با نتیجه مشابه 1-1 به پایان رسید. // 114

کلیدواژه