مرداد 06, 1400 12:50 Asia/Tehran [Updated: شهریور 31, 1400 13:59 Asia/Tehran]
  • ارائه لیست پیشنهادی کابینه به مجلس شورای اسلامی در روز تحلیف

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از ارائه لیست کابینه پیشنهادی دولت سیزدهم به مجلس شورای اسلامی در روز تحلیف (پنجشنبه) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سید محسن دهنوی» عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) توضیحاتی را درباره تدابیر صورت گرفته جهت برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب ارائه کرد. 

«سید محسن دهنوی» افزود، به دلیل شرایط کرونایی و لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای دعوت از مهمانان داخلی با محدودیت مواجه هستیم و دعوت از مهمانان داخلی در سطح مقامات عالی رتبه کشوری و لشکری صورت می گیرد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تا جایی که پروتکل های ستاد ملی مبارزه با کرونا اجازه دهد از حضور مهمانان به ویژه مهمانان خارجی استقبال خواهیم کرد، گفت، تاکنون بیش از 50 کشور برای حضور در مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب اعلام آمادگی کردند که دعوت نامه هایی برای آنها ارسال شده و مقامات کشورهای خارجی برای سطوح مختلف از جمله رئیس جمهور نخست وزیر و وزیر خارجه و سطوح پایین تر در روز تحلیف حضور خواهند داشت.

«سید محسن دهنوی» درباره لیست کابینه سیزدهم تصریح کرد، اگر تا زمان برگزاری تحلیف لیست وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم آماده و ارائه شود، بلافاصله  کمیسیون‌ های تخصصی مجلس از روز شنبه 16 مرداد بررسی برنامه‌ های وزرای پیشنهادی را آغاز می‌ کنند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود، احتمالاً این کار یک هفته در کمیسیون ها طول خواهد کشید و بعد از آن بررسی رای اعتماد به وزرا در صحنه علنی را خواهیم داشت.

«سید محسن دهنوی» گفت، تاکید رئیس جمهور منتخب برای مجلس شورای اسلامی بر آن است که به دلیل شرایط خاص کشور بلافاصله تکلیف وزرای دولت سیستم مشخص شده و دولت کار خود را شروع کند.

115

کلیدواژه