مرداد 06, 1400 14:33 Asia/Tehran [Updated: شهریور 31, 1400 13:59 Asia/Tehran]

شهرکرد - ایران پرس: «سورنا ستاری»، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اسلامی ایران از شرکت دانش‌بنیان آتیه‌ سازان نگین‌ فراز در شهرکرد، مرکز استان چهارمحال و بختیاری بازدید کرد. 

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، شرکت دانش‌بنیان آتیه‌ سازان نگین‌ فراز با بومی‌ سازی خط تولید خوراک آبزیان، جمهوری اسلامی ایران را در جمع پنج کشور دارای این فناوری قرار داد.

بیش از 50 دستگاه تخصصی در خط تولید خوراک آبزیان در شرکت دانش‌ بنیان آتیه‌ سازان نگین‌ فراز بومی‌ سازی شده است؛ فناوری که پیش از این فقط در اختیار کشورهای آمریکا، سوئد، آلمان و چین قرار داشت. 

خط تولید بومی‌سازی خوراک آبزیان در ایران توان تولید 10 تُن در ساعت را دارد و علاوه بر تامین نیاز داخل، به کشورهایی کویت، عراق، ارمنستان و پاکستان هم صادر می‌ شود. 

شرکت دانش‌بنیان آتیه‌ سازان نگین‌ فراز همچنین در زمینه ماشین‌ سازی و طراحی ماشین آلات و قطعه‌سازی فعالیت می‌کند و یکی از مدرن‌ترین کارخانجات صنعتی برای طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی تجهیزات، ماشین‌آلات و دستگاه‌های خطوط تولید خوراک دام، طیور و آبزیان است.  

علاوه بر این، در ادامه سفر روز سه‌ شنبه سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ایران به استان چهارمحال و بختیاری، مراکز رشد در بروجن و لردگان راه‌اندازی شد و همچنین معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ایران از پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری بازدید کرد. 

115

کلیدواژه