مرداد 07, 1400 14:51 Asia/Tehran [Updated: مرداد 07, 1400 14:56 Asia/Tehran]
  • دیدار رئیس جمهوری منتخب از خانه کودکان کار یاسر

تهران- ایران پرس: همزمان با عید غدیرخم رئیس جمهوری منتخب از خانه کودکان کار یاسر در منطقه 16 تهران که به همت خیرین اداره می شود بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سیدابراهیم رئیسی» روز پنجشنبه همزمان با عید غدیرخم ضمن تقدیر از اقدامات و تلاش های خیرخواهانه مدیران و مربیان موسسه در رسیدگی و ساماندهی کودکان کار و نیز نوجوانان بی سرپرست یا بدسرپرست، تاکید کرد: توجه به موضوع آسیب های اجتماعی بسیار مهم و از وظایف دولت است به نحوی که در گام اول باید مانع به وجود آمدن آسیب ها شد و در مرحله بعدی برای از بین بردن آنها تلاش نمود.

رئیس جمهور منتخب افزود: البته در این مسیر، باید از ظرفیت گروه ها و نهادهای مردمی و موسسات خیریه بهره حداکثری برد.

رئیسی با انتقاد از اقدامات باندهای سازماندهی شده برای سوء استفاده و بهره کشی از کودکان کار، اظهار داشت: این کودکان و نوجوانان، فرزندان ایران هستند و ضمن تلاش برای حراست از کرامت آنها و صیانت از فرهنگ ایرانی اسلامی جامعه، با آموزش مهارت های مختلف آنها را برای حضور موثر در جامعه آماده کرد. 

در ابتدای این بازدید رئیس جمهور منتخب از کارگاه‌های تولیدی این موسسه بازدید و در جریان فعالیت‌های آن قرار گرفت. 

کودکان و نوجوانان نیز با ابراز خوشحالی از دیدار و گفت وگوی مستقیم با رئیس جمهور منتخب، درخواست هایشان از جمله حمایت دولت از طرح «کودک کار کارآفرین» را با دکتر رئیسی در میان گذاشتند. 

117

کلیدواژه