شهریور 08, 1400 12:57 Asia/Tehran [Updated: خرداد 02, 1401 22:26 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رئیس موسسه فرهنگی اکو تاکید کرد یکی از اهداف اصلی مجموعه تحت مدیریت وی، حفظ میراث فرهنگی کشورهای عضو اکو و انتقال آن به نسل آینده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سرور بختی» روز دوشنبه در نشست خبری دومین نمایشگاه نخ و نگاره هیما اظهار داشت: در نخستین نمایشگاه نخ و نگاره که سال گذشته در تهران برگزار شد، علاقه مندان به هنر، آثار ارزشمندی از هنرمندان ایرانی را شاهد بودند.

رئیس موسسه فرهنگی گفت: برای دومین نمایشگاه نخ و نگاره هیما تصمیم گرفته شد، از هنرمندان کشورهای عضو اکو دعوت شود تا آثار خود را برای نمایشگاه ارسال کنند.

سرور بختی افزود: البته به علت شیوع ویروس کرونا، هنرمندان برخی از کشورهای عضو موفق نشدند آثار خود را به نمایشگاه ارسال کنند.

وی گفت: با اینحال علاقه مندان به هنر، نمایشگاه پرمحتوایی را شاهد خواهند بود.

رئیس موسسه فرهنگی تصریح کرد: یکی از اهداف مهم موسسه فرهنگی اکو، حفظ میراث فرهنگی و مشترک کشورهای عض اکو است و برای رسیدن به این هدف، فعالیت های مختلفی پیگیری خواهد شد و برگزاری چنین نمایشگاه هایی نیز بر همین اساس انجام شده است.

سرور بختی گفت: علاوه بر برگزاری نمایشگاه های اینچنینی، فعالیت های دیگری نیز برای حفظ میراث مشترک کشورهای عضو انجام خواهیم داد.

در این نشست مدیران اجرایی دومین نمایشگاه نخ و نگاره هیما در خصوص نحوه تقاضا و پذیرش از آثار کشورهای عضو اکو توضیحاتی ارائه کردند.

117

بیشتر بخوانید:

تقویت دوستی و برادری، هدف موسسه فرهنگی اکو

کلیدواژه