شهریور 22, 1400 16:03 Asia/Tehran [Updated: شهریور 22, 1400 16:06 Asia/Tehran]
  • سیستان و بلوچستان، میزبان کنگره بین‌المللی نمک‌زدایی از آب‌های شور

زاهدان- ایران پرس: سومین کنگره بین‌المللی نمک‌زدایی از آب‌های شور برای حل بحران مناطق تحت تنش آبی از 23 تا 25 شهریور 1400 به میزبانی دانشگاه سیستان و بلوچستان در زاهدان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «عبدالرضا صمیمی» دبیرعلمی سومین کنگره بین‌المللی نمک‌زدایی از آب‌های شور روز دوشنبه در نشست مطبوعاتی اطلاع‌رسانی نسبت به برگزاری سومین کنگره بین‌المللی نمک‌زدایی از آب‌های شور اظهار داشت: سیستان و بلوچستان استانی پهناور و با جمعیت پراکنده و منابع آبی متعدد بوده که بعضی از آن‌ها در حال تحلیل است.

عبدالرضا صمیمی با بیان اینکه هم‌اینک منابع آبی سیستان و بلوچستان در شمال استان و مرکز از آب‌های سطحی چاه‌نیمه‌ها تأمین می‌شود، افزود: در مناطق جنوبی این استان نیز با وجود داشتن آب، سیستم توزیع مناسبی برای وجود ندارد و در جنوبی‌ترین نقطه این منطقه هم منابع مختلفی مانند دریا در اختیار ما قرار دارد.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط آبی و خشکسالی موضوعیت برگزاری این کنگره برای سیستان و بلوچستان اهمیت دارد تصریح کرد: برگزاری سومین کنگره بین‌المللی نمک‌زدایی با مشارکت سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران خواهد بود.

دبیرعلمی سومین کنگره بین‌المللی نمک‌زدایی از آب‌های شور خاطرنشان کرد: بیش‌از 60 ارائه در سومین کنگره بین‌المللی نمک زدایی از آب‌های شور وجود دارد که 12 مورد از آنان سخنرانان کلیدی دعوتی از کشورهای مختلف هستند و 33 ارائه‌کننده عادی نیز در این همایش دستاوردهای فنی را ارائه خواهند داد.

وی با بیان اینکه نخستین و دومین کنگره بین‌المللی نمک‌زدایی از آب‌های شور در تهران برگزار شده است گفت: هدف از برگزاری این کنگره در سیستان و بلوچستان مطلوب نبودن وضعیت آب استان بوده تا توجه مسوولان را به سمت این منطقه برای حل بحران آب جلب کند.

117

کلیدواژه