شهریور 22, 1400 23:17 Asia/Tehran [Updated: شهریور 23, 1400 03:19 Asia/Tehran]
  • زور استقلال به ستاره‌های الهلال و بحران مدیریتی نرسید/ الهلال 2 استقلال 0

الهلال عربستان با ستاره‌های گران قیمت خود با دو گل استقلال ایران را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، استقلال ایران و الهلال عربستان از ساعت 21 و 30 امشب (دوشنبه شب) در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در دوبی به مصاف هم رفتند. 

استقلال در شرایطی به مصاف الهلال رفت که نماینده پر افتخار عربستانی از ستاره‌های گران قیمتی در ترکیب خود بهره می‌برد که پیروزی این تیم را نیز رقم زدند. 

در حالی که الهلال در نیمه اول کنترل بازی را در اختیار داشت، استقلال دو موقعیت عالی گلزنی را با بی‌دقتی بازیکنان خود و واکنش عالی دروازه بان الهلال از دست داد. 

در حالی که الهلال هیچ موقعیت مسلم گلزنی نداشت، در دقیقه 39 نیمه اول روی اشتباه محمدحسین مرادمند و تیزهوشی «بافتیمبی گومیس» مهاجم فرانسوی و بهترین گلزن این تیم در 3 فصل گذشته، دروازه استقلال باز شد تا نیمه اول این دیدار زیبا به نفع الهلال پایان یابد.

در نیمه دوم نیز الهلال با پاس طلایی موسی مارگا، مهاجم ۳۰ ساله اهل مالی و بازیکن سابق پورتو پرتغال، گل دوم را توسط سالم الدوساری به ثمر رساند.

استقلال در ادامه بازی موقعیت‌های گلزنی داشت، اما دروازه‌بان الهلال مانع گلزنی مهاجمان آبی‌پوش ایرانی شد.

بدون شک تفاوت استقلال و الهلال در ستاره‌های دو تیم و همچنین مدیریت دو تیم بود.

استقلال با پایان لیگ ایران ستاره‌های خود را از دست داد و چند بازیکن جوان جذب کرد، اما الهلال پریرا را وست برومویچ انگلیس و موسی مارگا را از پورتو پرتغال جذب کرد.

استقلال در شرایطی به مصاف الهلال عربستان رفت که بحران مدیریتی در این تیم موج می‌زد و حتی شایعاتی درباره برکناری فرهاد مجیدی در صورت باخت در مقابل الهلال مطرح شده بود.

نکته مهم درباره استقلال این است که باخت برای این تیم و درگیری مربیان و بازیکنان با مدیریت به امری عادی تبدیل شده است و در عین حال، بازیکنانی که حتی در کسب یک قهرمانی در سال‌های اخیر به دست نیاوردند در فصل نقل و انتقالات رقم‌های عجیبی را درخواست کردند.

استقلال برای موفقیت در گام نخست به یک خانه تکانی اساسی در مدیریت نیاز دارد. استقلال به حدی بزرگ است که به مدیری قوی نیاز دارد، مدیری که از نظر مربی و بازیکنان کوچک نباشد و هر روز شاهد یک اتفاق آماتور و غیرحرفه‌ای یعنی مصاحبه مربی و بازیکنان علیه مدیریت نباشد. 

استقلال امشب خوب بازی کرد، اما باخت، باخت این تیم از مدتها قبل در اثر فاجعه مدیریتی و درگیری‌های مربیان و بازیکنان با مدیریت رقم خورد.

حمید سجادی، وزیر جدید ورزش باید هر چه سریع‌تر با معرفی مدیران جدید فکری به حال استقلال بحران‌زده کند، بحرانی که تیم مسعود سلطانی‌فر، وزیر سابق ورزش با مدیرانی ضعیف بر استقلال بزرگ تحمیل کردند.// 114

کلیدواژه