شهریور 23, 1400 20:59 Asia/Tehran [Updated: شهریور 29, 1400 11:20 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: وزیر کشاورزی گفت: یکی از وظایف بزرگ وزارت کشاورزی حفظ مراتع و جنگل های کشور است که باید برای نسل آینده حفظ شود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، پنجمین جشنواره ملی روز جنگلبان با حضور سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی، علی نیکزاد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و جمعی دیگر از مقامات کشور روز سه شنبه در تهران برگزار شد.

سید محمد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در این مراسم ضمن تقدیر از همه کارمندان و حافظان جنگل گفت برخی از اقدامات سازمان جنگل و مراتع کشور به ویژه احیا مناطق خشک قابل ستایش است.

وزیر کشاورزی با اشاره به مسئولیت مجلس شورای اسلامی در حمایت از منابع طبیعی تاکید کرد برای حفظ جنگلها و مراتع، رصد منابع طبیعی و جلوگیری از زمین خواری ها نیاز به قانون است که این اقدام باید توسط نمایندگان مجلس انجام شود.

ساداتی نژاد تصریح کرد باید با مشارکت مردم از دانش بومی برای تولید ثروت در کشور استفاده کرد.

علی نیکزاد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم  به پنج مولفه مهم برای ساختارسازی روستا اشاره کرد و گفت مهمترین مولفه تامین آب در روستاها برای نوشیدن و کشاورزی است.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد، ارتباط با دنیای خارج از روستا و ایجاد نرم افزارهای ارتباطی در دنیای کنونی از مولفه‌های مهم دیگر است.

نیکزاد افزود، تسهیلات برای ساخت مسکن و همچنین راهسازی روستاها از مولفه های مهم دیگر برای ماندن روستاییان در روستاها است. // 114

کلیدواژه