شهریور 24, 1400 23:13 Asia/Tehran [Updated: شهریور 25, 1400 00:42 Asia/Tehran]
  • دیدار امیرعبداللهیان با نماینده حزب‌الله در ایران

تهران- ایران پرس: «عبدالله صفی الدین» نماینده جنبش حزب الله لبنان در جمهوری اسلامی ایران با دکتر حسین امیرعبداللهیان  وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با تبریک به ملت و دولت لبنان به مناسبت تشکیل دولت جدید در این کشور، ابراز امیدواری کرد هرچه زودتر مشکلات مردم این کشور حل شود و آمال و آرزوهای مردم لبنان تحقق یابد.

دکتر امیرعبداللهیان تصریح کرد، دولت جمهوری اسلامی ایران به حمایت از مقاومت توجه و تاکید دارد.

وزیر امور خارجه همچنین مقاومت عزتمندانه مردم لبنان در برابر دشمن صهیونیستی و تکفیری را مایه عزت و سربلندی همه ملتهای منطقه و آزادیخواهان دانست.

امیرعبداللهیان بر گسترش هرچه بیشتر مناسبات بین ملت و دولت لبنان و جمهوری اسلامی ایران تاکید و برای تامین نیازهای لبنان در زمینه‌های مختلف توسط جمهوری اسلامی ایران اعلام آمادگی کرد.

«عبدالله صفی الدین» نماینده جنبش حزب الله لبنان در جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار انتخاب امیرعبداللهیان به عنوان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت.

نماینده جنبش حزب الله لبنان افزود: مردم این کشور قدردان جمهوری اسلامی ایران به دلیل حمایت از لبنان در زمان سختی ها هستند.

«عبدالله صفی الدین» همچنین از جمهوری اسلامی ایران بواسطه فروش سوخت مورد نیاز مردم  لبنان تشکر و قدردانی کرد.

نماینده جنبش حزب الله لبنان اظهار امیدواری کرد، جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه ها مراحل رشد و شکوفایی را طی کند و توسعه یابد. // 114

کلیدواژه