شهریور 26, 1400 20:50 Asia/Tehran [Updated: آبان 03, 1400 18:21 Asia/Tehran]
  • امیرعبداللهیان: سیاست تحریم و تهدید آمریکا مردود و شکست خورده است

وزیر امور خارجه کشورمان سیاست تحریم و تهدید را جزو سیاست‌های شکست خورده اما دائمی آمریکا خواند و تاکید کرد: سیاست تحریم آمریکا، ادامه سیاست یکجانبه گرایی این کشور بوده که از نظر جمهوری اسلامی ایران مردود و غیرقابل پذیرش است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «حسین امیرعبداللهیان» در حاشیه نشست سران سازمان همکاری شانگهای در دوشنبه پایتخت تاجیکستان با «ولادیمیر ماکی» وزیر خارجه بلاروس دیدار و گفت وگو کرد.

وی در این دیدار ضمن اعلام علاقه مندی جمهوری اسلامی ایران بر گسترش روابط همه جانبه با بلاروس، برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور را در کوتاهترین زمان پیش رو خواستار شد.

امیرعبداللهیان با اشاره به برخی مشکلات دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در بلاروس، خواستار رفع فوری این موضوعات شده و پیگیری این مشکلات مورد تاکید طرفین قرار گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین سیاست تحریم و تهدید را جزو سیاست های شکست خورده ولی دائمی آمریکا خواند و تاکید کرد سیاست تحریم آمریکا، ادامه سیاست یکجانبه گرایی این کشور بوده که از نظر جمهوری اسلامی ایران مردود و غیرقابل پذیرش است.

ولادیمیر ماکی وزیر امور خارجه بلاروس نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از ملاقات با همتای ایرانی خود، آمادگی کشورش جهت برگزاری کمیسیون مشترک را اعلام  و بر علاقه مندی مینسک جهت توسعه روابط با تهران تاکید کرد.

وی ضمن قدردانی از مقاومت جمهوری اسلامی ایران در برابر سیاست یکجانبه گری و تحریم های آمریکا، شیوه یکجانبه گرایی را محکوم به شکست دانست.

بیست و یکمین اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای امروز (جمعه) با حضور سران 12 کشور عضو و ناظر از جمله «سیدابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری اسلامی ایران در شهر دوشنبه آغاز شد.

در این اجلاس سران ایران، تاجیکستان، قرقیزستان، قزاقستان، بلاروس، پاکستان، ترکمنستان و ازبکستان حضور دارند و روسای جمهوری روسیه، چین، هند و مغولستان نیز به صورت آنلاین در این نشست شرکت کرده اند.

117

بیشتر بخوانید:

رایزنی‌های امیرعبداللهیان در حاشیه اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای

دیدار وزرای خارجه ایران و چین در پایتخت تاجیکستان/ حمایت پکن از عضویت دائم ایران در سازمان شانگهای

کلیدواژه