شهریور 28, 1400 17:40 Asia/Tehran [Updated: شهریور 28, 1400 17:52 Asia/Tehran]
  • معاون امور استان‌های صدا و سیما معاون ضرغامی شد

تهران - ایران پرس: معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما، قائم‌مقام وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همچنین معاون میراث فرهنگی این وزارتخانه شد.

به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری ایران پرس، طی حکمی از سوی عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی، علی دارابی، معاون امور استان‌ها در سازمان صدا و سیما، به عنوان قائم مقام و معاون میراث فرهنگی این وزارتخانه منصوب شد.

دارابی عضو هیئت علمی دانشگاه صداوسیما و محقق در حوزه ارتباطات و انقلاب اسلامی است. 

تحصیلات دارابی در ارتباط با علوم سیاسی است. وی در مقطع دکتری با گرایش جامعه‌شناسی سیاسی از دانشگاه آزاد فارغ‌التحصیل شده است. دارابی در زمان ریاست ضرغامی در سازمان صدا و سیما نیز قائم‌مقام و معاون بوده و پیش از دریافت حکم قائم‌مقامی و معاونت میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، معاون امور استان‌ها در سازمان صدا و سیما بود.

دارابی همچنین مشاور رئیس و مدیر بررسی تاریخی و سیاسی مؤسسه حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری و برای مقاطعی رئیس ستاد سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در صدا و سیما بوده است.

از جمله مهم‌ترین اقدامات دارابی در صدا و سیما، راه‌اندازی شبکه‌های تلویزیونی نسیم، پویا، ورزش، نمایش، مستند، افق و سلامت عنوان شده است.

در دوران او مذاکراتی درباره راه‌اندازی شبکه تلویزیونی گردشگری نیز مطرح شده بود که تا کنون به سرانجام نرسیده است. او در زمان مسئولیتش در صدا و سیما لازمه راه‌اندازی چنین شبکه‌ای را حمایت متولیان میراث فرهنگی و گردشگری دانسته بود.// 114

کلیدواژه