شهریور 28, 1400 17:10 Asia/Tehran [Updated: شهریور 28, 1400 18:02 Asia/Tehran]
  • قدردانی مجدد امیرعبداللهیان از ظریف

تهران - ایران پرس: وزیر امور خارجه در مراسم تودیع و معارفه معاونان سابق و جدید وزارت خارجه گفت: وظیفه ماست که قدردان زحمات آقای ظریف که در هشت سال گذشته تلاش‌های زیادی انجام دادند، باشیم.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، مراسم تکریم و معارفه معاونان جدید سیاسی، دیپلماسی اقتصادی و اداری - مالی وزارت امور خارجه امروز یکشنبه برگزار شد. 

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه هفته گذشته در احکامی علی باقری، محمد فتحعلی و مهدی صفری را به ترتیب به عنوان معاون سیاسی، معاون اداری - مالی و معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امورخارجه منصوب کرد. 

پیش از این سید عباس عراقچی، علی ابوالحسنی و سید رسول مهاجر در این سمت‌ها فعالیت می‌کردند.

حسین امیرعبداللهیان امروز در این مراسم تودیع و معارفه عنوان کرد: از جمله حوزه هایی که تمرکز زیاد در پیشبرد سیاست خارجی دولت سیزدهم خواهد داشت معاونت سیاسی وزارت امور خارجه است.

وی افزود: قبل از ورود به موضوع جلسه امروز، مایلم از زحمات برادر عزیزمان آقای دکتر ظریف در هشت سال گذشته تلاش های زیادی را داشتند، تشکر کنم.

وزیر امور خارجه بیان کرد: ممکن است در داخل کشور نسبت به نقد سیاست خارجی در دولت قبل و دولت های گذشته تحلیل ها و ارزیابی های مختلفی وجود داشته باشد، ولی همه ما اعضای خانواده وزارت امور خارجه و دستگاه دیپلماسی هستیم و فکر می کنم این وظیفه ماست که قدردان زحمات همه عزیزان در دستگاه دیپلماسی از جمله آقای دکتر ظریف باشیم که در هشت سال گذشته تلاش های زیادی را انجام داد و بخشی از تلاش هایشان منجر به نتایج خوب و مطلوب شد و بخشی از تلاش هایشان به دلایل مختلف آن نتیجه مطلوب را نداشت.

امیرعبداللهیان بیان کرد: امیدوارم همانطور که بنده از ایشان خواستم و هم آقای رئیسی و در نشست هایی که داریم از تجربه و مشورت هایشان ایشان برخوردار می شویم، این ارتباط همچنان حفظ شود و در دستگاه دیپلماسی بتوانیم از ظرفیت و تجربه ایشان در حوزه هایی که موفقیت هایی داشتند استفاده کنیم.// 114

بیشتر بخوانید:

خداحافظی ظریف از وزارت خارجه/ استقبال از امیرعبداللهیان

امیرعبداللهیان: از تلاش‌های برادرم «دکتر ظریف» تقدیر می‌کنم

کلیدواژه