مهر 18, 1400 21:38 Asia/Tehran [Updated: آبان 18, 1400 22:18 Asia/Tehran]

وزیر ارتباطات گفت فناوری و ارتباطات زندگی بشر را تحت تأثیر قرار داده است و پلیس باید به روز و مجهز به فناوری‌های روز و حتی پیشگام باشد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، عیسی زارع پور پیش از ظهر روز یکشنبه در مراسم رونمایی از پروژه‌های هوشمندسازی ناجا افزود: ظرف مدتی کوتاهی زیرساخت‌های خوبی از سوی جوانان ایرانی برای آموزش مجازی در زمان کرونا آماده و سبب شد از جهان عقب نمانیم.

زارع پور گفت: پلیس باید به روز و مجهز به فناوری‌های روز باشد تا بتواند اگر حقی از کسی ضایع شد احقاق حق کند.

وزیر ارتباطات گفت: پلیس برای حفظ منافع مردم باید دائم به روز شود و به فناوری‌های جدید تسلط داشته باشد و حتی یک قدم از دیگران جلوتر باشد.

وی افزود: پلیس باید مرکز دیده بانی برای فناوری‌های جدید داشته باشد، که البته تا به امروز هم پلیس فتا عملکرد مناسب داشته است.

زارع پور خاطرنشان کرد: پلیس از نخستین سازمان‌هایی بود که معاونت فناوری داشت و این نشان دهنده پیشگام بودن نیروی انتظامی در زمینه فناوری بود.

زارع پور درباره استفاده از فناوری‌های نوین در پلیس خاطرنشان کرد: باید طعم شیرین فناوری در بخش دولتی را به مردم بچشانیم، مردم در بخش غیردولتی و خصوصی این خدمات را دریافت می‌کنند و انتظار دارند در بخش دولتی هم این خدمات را دریافت کنند و برای این منظور لازم است بخش فناوری اطلاعات در سازمان‌ها جدی گرفته شود و این اتفاق در پلیس افتاده و لازم است تقویت شود تا در جهت افزایش رضایتمندی مردم اقدام کنند.

وی ادامه داد: باید خدمات در حوزه‌های مختلف را به صورت یکپارچه به مردم ارائه دهیم و ما وظیفه داریم تبادل بین دستگاه‌ها را تسهیل کنیم و از همین رو زیر ساخت جدید برای راهبری استقرار دولت الکترونیک تدوین می‌کنیم تا یک سازمان در نهایت در دولت پاسخگو باشد.

وزیر ارتباطات گفت: کار‌های بسیار خوبی در پلیس در زمینه اطلاعات و فناوری صورت گرفته است و این حرکت باید تداوم پیدا کند.

عیسی زارع پور افزود: امروز فناوری اطلاعات تمام سنین و جنسیت‌ها را پوشش می‌دهد و این فناوری هم می‌تواند فرصت باشد و هم تهدید و آسیب‌های جدی دارد.

وی گفت: زندگی بشر به این حوزه گره خورده و در چنین شرایطی نظم بخشیدن، ساماندهی و شفاف سازی بخشی از ضرورت است و پلیس باید حضور داشته باشد تا حقوق و منافع مردم در فضای مجازی خدشه دار نشود.

زارع پور افزود: بایستی در بحث دولت الکترونیک تدبیر شود، زیرا چندین متولی دارد و این موضوع بایستی یکپارچه و هماهنگ باشد.

وی گفت: در تلاش هستیم جایگاه جمهوری اسلامی را در بحث فناوری اطلاعات ۳۰ پله ارتقاء دهیم و در این بخش بومی سازی زیرساخت‌ها باید در دستور کار قرار گیرد.

وزیر ارتباطات افزود: در بخش سازمان‌ها و نهادها، بخش‌های لشکری و انتظامی پیشروتر از همه هستند و بایستی امنیت این فضا برای آنان در نظر گرفته شود.// 114

کلیدواژه