مهر 19, 1400 12:20 Asia/Tehran [Updated: آذر 09, 1400 15:59 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: روسای مجالس ایران و سوئیس بر تعمیق همکاری های اقتصادی کشاورزی، گردشگری و رفع چالش امنیت غذایی تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمدباقر قالیباف» روز دوشنبه در نشست خبری مشترک با «آنداراس اییبی» رئیس مجلس شورای ملی سوئیس بعد از دیدار دوجانبه با وی در تهران گفت: ارتباط قدیمی و عمیقی میان ایران و سوئیس به لحاظ سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی وجود دارد و امیدواریم این سفر در برهه حساس کنونی به عمق روابط دو کشور به لحاظ دوجانبه و چندجانبه تأثیرگذار باشد.

رئیس قوه مقننه در ادامه با اشاره به مباحثی که در حوزه برجام و مسائل هسته ای صورت گرفت، افزود: در این جلسه همچنین درباره مسائل کشاورزی، آب، دامپروری و غیره نیز صحبت شد و همکاری ها در این زمینه ها ادامه پیدا خواهد کرد.

قالیباف در پایان با اشاره به نقش سوئیس در حوزه مهاجرین افغانستان که در ایران هستند، گفت: در این نشست درباره شرایط خاص مردم افغانستان در کشور آنها و مسائل حقوق بشری، بهداشتی و درمانی صحبت شد و دو طرف برای همکاری در راستای حل مشکلات اعلام آمادگی کردند.

«آنداراس اییبی» رئیس مجلس شورای ملی سوئیس نیز در این نشست خبری، گفت: مسأله امنیت غذایی یک موضوع مهم است که به عنوان چالش به آن واقف هستیم لذا از آنجایی که در سوئیس آب فراوان و در ایران زمین های فراوانی وجود دارد نیاز به یک همکاری در این حوزه داریم.

رئیس مجلس شورای ملی سوئیس همچنین بر ضرورت کمک های بشردوستانه به افغانستان تاکید کرد.

117

بیشتر بخوانید:

امیرعبداللهیان: ایران علاقه‌مند گسترش روابط با سوئیس است

کلیدواژه