مهر 19, 1400 18:53 Asia/Tehran [Updated: آذر 09, 1400 18:27 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: مراسم بیستمین سالگرد تاسیس پارک فناوری پردیسان با حضور «سورنا ستاری» معاون علمی ریاست جمهوری عصر امروز (دوشنبه) در پارک فناوری پردیسان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در این مراسم همچنین از بنیانگذاران پارک فناوری پردیسان و تنی چند از فعالان عرصه شرکت های دانش بنیان تقدیر شد.

در بخشی از این مراسم سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهوری در سخنانی گفت: در 20 سال گذشته کارهای بزرگی در پارک فناوری پردیسان انجام شده است و هم اکنون نهادهای مختلف ایران قانع شده اند که از فناوری های پیشرفته استفاده کنند.

معاون علمی رئیس جمهوری افزود: برخلاف سال های گذشته که شرکت های مختلف ایرانی به صورت مداوم پیگیر واردات بودند هم اکنون این شرکت های دانش بنیان هستند که فناوری های نوین را در اختیار دارند و به شرکت های ایرانی محصولات خود را عرضه می کنند.

سورنا ستاری گفت: برای گسترش پارک فناوری پردیسان به هزار هکتار، زیرساخت های لازم مهیاست و امیدوارم این مهم در آینده ای نزدیک اتفاق بیافتد.

براساس این گزارش رونمایی از شش محصول فناورانه برتر و معرفی واحدهای برتر این پارک از دیگر برنامه های این مراسم بود.

لاینر حفره دندان لایت کیور با نام تجاری «کلسی مور» شرکت پردیس مروابن فارمد با کاربرد کف بندی و عایق بندی حفره دندان در زمان ترمیم، دستگاه کمک تنفسی بای پپ شرکت پاسارگاد طب ایرسا با کاربرد ایجاد فشار هوای مثبت در سطح دم و بازدم، ماده اولیه دارویی توفاسیتینیت سیترات شرکت زیست تخمیر به عنوان ماده اولیه در تولید داروهای بیماران آرتریت روماتوئید و پسوریازیس، سامانه غربالگری میکروب‌های صنعتی با نام تجاری BioSee شرکت زیست رهاورد کارا با کاربرد غربالگری میکروب‌های صنعتی در صنایع پروبیوتیک و غذایی، مکمل ضد اسهال دام بر پایه پروبیوتیک و پری بیوتیک شرکت زیست درمان ماهان با کاربرد در صنعت دام و همچنین سیستم مدیریت ایمنی و مصرف بهینه انرژی گاز و برق ساختمان شرکت صنعت کاران الکترنیک مراغه برای تشخیص نشت و انتشار گاز مونواکسید کربن در منازل، سیستم های مورد نیاز برای پایش مصرف انرژی از طریق پایش شدت نور، دما، نوسانات برق  شش محصول فناورانه برتر پارک فناوری پردیس در سال  گذشته بودند که در این مراسم معرفی شدند.

بیشتر بخوانید:

ستاری: ایران به قدرت اول علمی و فناوری منطقه تبدیل شده است

ستاری: محصولات دانش بنیان ایرانی باید معرف توانمندی کشور باشد

با حضور ستاری؛ ۹ محصول دارویی نوترکیب رونمایی شد

کلیدواژه