مهر 20, 1400 12:37 Asia/Tehran [Updated: مهر 20, 1400 14:03 Asia/Tehran]

تهران - ایران پرس: رییس مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون جنگ رسانه ای دشمنان از جنگ اقتصادی پیشی گرفته و حتی دشمنان انقلاب از جنگ رسانه ای  برای برتری در جنگ اقتصادی بهره می گیرند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، محمدباقر قالیباف در مراسم اختتامیه دومین دوره دوسالانه انتخاب آثار برتر جبهه مقاومت و دفاع از حرم؛ که پیش از ظهر امروز در باغ موزه دفاع مقدس تهران برگزار شد، ضمن تقدیر از برگزار کنندگان مراسم ، افزود : اندیشه امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی در دهه های گذشته پرثمر بود و آنچنان مدیریت شد که در مقابل دشمنان پرقدرت ایستادگی کردیم و عظمت امروز انقلاب اسلامی در جهان نتیجه آن است اما باید بپذیریم که در اداره کشور دچار ضعف ها واشکالاتی هستیم و با صراحت بگویم که علت آن دور شدن از سنت های الهی، خداباوری، خودباوری و مردم باوری است که باعث ضمانت تداوم انقلاب اسلامی بود در اداره کشور از آن فاصله گرفتیم.
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در جامعه ای که ربا یعنی جنگ با خدا و ریا حاکم باشد نباید انتظار موفقیت داشت ، ما مردم را از عرصه اجتماعی و اثرگذاری دور کردیم.
محمد باقر قالیباف افزود:  سنت های الهی و مردم باوری یعنی همان الگوی دفاع مقدس مدافعان حرم در منطقه شکل گرفتند که با داعش جنگیدند درحالی که هیچ ارتشی نتوانست مقابل داعش ایستادگی کند.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت :  مدافعان حرم یگان ها و لشگرهایی بودند که اعضای آن از روستاها و شهرهای مختلف جهان اسلام آمدند و زیر مکتب اسلام و قران کنار هم جمع شدند یعنی همان تکیه بر مردم و در دوران دفاع مقدس نیز همین شرایط حاکم بود و همین مردم از گوشه گوشه کشور آمدند و کنار هم جمع شدند و توانستند آن رشادت ها را در دفاع مقدس بیافرینند. 
محمد باقر قالیباف گفت : آیا این فرهنگ مردم داری و اعتماد به سنت های الهی در اقتصاد، کارافرینی، اقتصاد دانش بنیان، اقتصاد دیجیتالی، مدیریت و ... هم دیده می شود یا نه؟ این چنین نیست چرا که  امروز اقتصاد ما 80 درصد دولتی است درحالی که اگر با الگوی دولتی عمل می شد نه دفاع مقدسی شکل می گرفت نه مدافعان حرم.
براساس این گزارش ، در مراسم اختتامیه جایزه شهید همدانی از ناشران و نویسندگان برتر و خانواده های شهدای حرم تقدیر شد.
در این مراسم تنی چند از سرداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جمله سردار فدوی و سردار فضلی نیز حضور داشتند.

112

کلیدواژه