مهر 20, 1400 13:50 Asia/Tehran [Updated: مهر 20, 1400 16:15 Asia/Tehran]
  •  پایان مهر، آخرین فرصت واکسیناسیون اصناف

تهران- ایران پرس: وزیر کشور تاکید کرد: افراد شاغل در اصناف و ادارات باید حتماً واکسن کرونا را تزریق کنند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، احمد وحیدی در حاشیه جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: فقط افرادی که واکسن کرونا زده‌اند، می‌توانند در اصناف فعالیت کنند و آخر مهر پایان فرصت واکسیناسیون اصناف است.

وزیر کشور افزود: هم اکنون در کشور میانگین فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با کرونا، ۴۵ درصد و بسیار نگران کننده است و با این روند موج تازه شیوع بیماری ویروس کرونا متصور و نگران کننده است و مردم نیز کامل رعایت نمی‌کنند.

وزیر کشور با بیان اینکه نباید وارد موج ششم شویم، گفت: این موضوع حتما آثار سوئی دارد و البته واکسیناسیون نیز باید تسریع شود که کمک کننده است، اما به معنای رعایت نکردن شیوه نامه‌ها نیست و به هیچ وجه نباید وارد پیک ششم شویم و باید رعایت کنیم.وی ادامه داد: البته برخی از استان‌ها مشکلاتی دارند که باید برطرف شود.

وزیر کشور گفت: حدود ۶ میلیون نفر در حوزه اصناف فعال هستند که حدود ۳ میلیون نفر از آن‌ها واکسن کرونا زده اند و ۳ میلیون نفر دیگر تا آخر مهر فرصت دارند.

وی با بیان اینکه با وزارت بهداشت تعامل کرده ایم که اصناف برای ادامه فعالیت باید واکسینه شوند و در واقع بعد از زدن واکسن در محل کار خود حضور داشته باشند، گفت: برای واکسینه شدن آن‌ها تاریخ تعیین شده است و اگر تا پایان مهر واکسن نزنند نمی‌توانند فعالیت کنند.

وزیر کشور گفت: بنابر این اصناف باید هر چه سریعتر برای واکسینه شدن فعالان خود اقدام کنند و وزارت بهداشت برای واکسینه کردن افراد آمادگی دارد به ویژه که اکنون در طول روز ۳ میلیون دوز واکسن کرونا زده می‌شود و کمبودی در بحث واکسن نداریم و اصناف نیز ۱۰ تا ۱۱ روز فرصت دارند خود را واکسینه کنند.

112

کلیدواژه