مهر 20, 1400 18:43 Asia/Tehran [Updated: مهر 20, 1400 18:56 Asia/Tehran]
  • ادامه شکست‌ناپذیری ایران مقابل کره جنوبی/ تداوم صدرنشینی ایران در گروه A مقدماتی جام جهانی در آسیا

تیم ملی فوتبال کشورمان در چهارمین دیدار مرحله مقدماتی جام جهانی در آسیا مقابل کره جنوبی در ورزشگاه آزادی با تساوی یک-یک متوقف شد، اما با 10 امتیاز در صدر جدول گروه A باقی ماند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در حالی که نیمه اول دیدار ایران و کره جنوبی بدون گل پایان یافته بود، نیمه دوم این دیدار دو گل داشت که سهم هر تیم یک گل بود.

ابتدا کره‌‌ای‌ها در دقیقه 49 توسط ستاره سرشناس این تیم، سون هیونگ مین، به گل رسیدند که با گل دقیقه 76 کاپیتان علیرضا جهانبخش پاسخ داده شد. 

در این نیمه، در دقیقه 67 سعید عزت اللهی و در دقیقه 78 مهدی طارمی، دو بار به تیر دروازه کره جنوبی زدند و شانس با تیم ملی کشورمان یار نبود. 

در ثانیه‌های پایانی بازی، کره جنوبی فرصت عالی گلزنی را با درخشش علیرضا بیرانوند از دست داد.

با این تساوی، نوار پیروزی‌های متوالی تیم ملی کشورمان پاره شد. تیم ملی تا پیش از این بازی، 10 برد متوالی با هدایت دراگان اسکوچیچ به دست آورده بود. 

پیش از این قرار بود که این دیدار با حضور تماشاگران برگزار شود که این مسئله منتفی شد تا ملی پوشان بدون حمایت هواداران ایرانی به مصاف حریف قدرتمند خود بروند.

تیم ملی کشورمان با این تساوی 10 امتیازی شد و در صدر جدول گروه A موقعیت خود را تثبیت کرد و کره جنوبی نیز با امتیاز در رده دوم قرار گرفت. 

امروز همچنین سوریه با لبنان و عراق با امارات در این گروه دیدار خواهند کرد. // 114

کلیدواژه