مهر 20, 1400 22:17 Asia/Tehran [Updated: مهر 21, 1400 12:48 Asia/Tehran]
  • امیرعبداللهیان: ایران و جمهوری آذربایجان باید مانع سوءتفاهم در مناسبات شوند

تهران- ایران پرس: وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران سه شنبه شب در گفت وگوی تلفنی با "جیحون بایراموف" Jeyhun Bayramov وزیر خارجه جمهوری آذربایجان تصریح کرد، دو کشور باید مانع سوءتفاهم در مناسبات فی ما بین شده و شایسته است به سرعت روابط خود را در مسیر درست و رو به رشد ادامه دهند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، "حسین امیرعبداللهیان" در این گفت وگوی تلفنی با تاکید بر ضرورت احترام متقابل و استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها افزود، تهران و باکو دارای روابط دیرینه ای با یکدیگر هستند.

امیرعبداللهیان همچنین خاطرنشان کرد، توقع تهران این است که مشکل تردد ترانزیتی کامیونها مرتفع گردد.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه با اشاره به عمق روابط دو ملت و دو کشور اظهار داشت، تهران و باکو دشمنانی دارند و طرفین نباید به دشمنان فرصت اختلال در مناسبات بین دو کشور را بدهند و نگرانی ها را باید از طریق گفت وگو و همکاری حل و فصل کنند.

وزیر خارجه جمهوری آذربایجان نیز در این گفت وگوی تلفنی رابطه کشورش با جمهوری اسلامی ایران  را دوستانه خواند و گفت: روابط با کشورهای دوست  برای جمهوری آذربایجان در اولویت قرار دارد.

"جیحون بایراموف"  در ادامه بر حل وفصل مشکلات از طریق گفت وگو و در فضایی آرام وصمیمانه تاکید و پیشنهاد کرد مقامات گمرک دوکشور برای حل مشکلات ترانزیت کالاهای ایرانی گفت وگو کنند.

وزیر خارجه جمهوری آذربایجان همچنین بر پیگیری آزادی 2 راننده کامیون ایرانی تاکید کرد.

وزرای خارجه دو کشور در این گفت وگوی تلفنی از یکدیگر برای سفر به تهران و باکو دعوت کردند.

120

کلیدواژه